Trailrunningový kemp pod Rozsutcom

3-dni (začíname v piatok doobeda)

 

Potrebuješ trochu nakopnúť kondičku či modjo, naučiť sa správnu techniku trailového behu, navždy poraziť bežecké zranenia, alebo sa len túžiš bezstarostne hýbať v nádhernej prírode a spoznať pritom ľudí s rovnakou vášňou? Pridaj sa na náš bežecký tréningový kemp na úpätí (a možno aj vrchole) Malého Rozsutca.

saalbach-trailrunning-4

Ako bude tréningový kemp prebiehať?

Pobeháme lesy, lúky, trailíky pod hlavným hrebeňom Malej Fatry, pozrieme sa na správnu techniku, dýchanie, vyskúšame si bežeckú jogu a kondičný tréning, hĺbkový strečing a uvoľnenie svalstva s black-roll pomôckami, dáš si masáž aj saunu a pritom si ťa budeme kŕmiť vyberanými vegetariánskymi dobrôtkami, ktoré nám zostaví náš Janko – športový výživový poradca – tak, aby sme čo najviac podporili tvoju regeneráciu a pripravili ťa na ďalší aktívny deň. Pozrieme sa na to, ako predchádzať základným výživovým chybám či zraneniam.

Ak sa chceš dozvedieť viac o jóge, ktorú si u nás zacvičíš, alebo našej mňamkóznej strave, pozri a čítaj napríklad v tomto texte >>

 

1.deň – piatok:

Prvý deň - technika trailového behu

Prvý deň sa zoznámime nielen medzi sebou, ale aj so základmi správneho trailového behu. Vysvetlíme si správnu techniku, dýchanie, vyskúšame si výbehy a zbehy na vytrvalosť aj na rýchlosť. Ukážeme si, ako si môžete svoj tréning vyboostovať intervalovými jednotkami. Komu sa bude máliť, vezmeme ho prebehnúť sa menšie kolečko po Zázrivskom chotári, na ostatných už tradične bude čakať domáci proteínový koláčik, bylinkové čajíky na regeneráciu, sauna, lenivé hojdacie siete pri žblnkote potôčika no a samozrejme šikovné ručičky pani masérky 😉

 

2. deň – sobota:

májový bežecký kemp

Takto sa mala jedna z našich dvoch skupín v druhý deň na bežeckom pobyte v máji 2018. 12km a asi 300výškových metrov lesmi a lúkami s nádhernými výhľadmi až k rodisku Juraja Jánošíka a potom zbeh do Terchovej na jarmok a skvelú kávičku. Nádherný a pestrý deň zakončený saunou, masážou a gitarkami  😉

Druhý deň - Pokročilá skupinka

Pokročilá skupina zobrala útokom Púpov a krásnymi trailíkmi zabehli okolo 20 km kol dokola tohto majestátneho kopca. Komu sa máli, toho Janko nakoniec ešte rád zavedie na jeho tajomný vrchol.

 

3.deň – nedeľa:

Tretí deň na bežeckom pobyte

Posledný – tretí – deň na našom pobyte je oslavou všetkého, čo sme sa naučili a prírody, ktorú sme za dva dni spoznali. Ak počasie dovolí, pobyt už tradične doslova korunujeme behom po hlavnom hrebeni Malej Fatry – Od Krivána až po Poludňový grúň. Tento výbeh začíname rýchlovýšľapom z Vrátnej na Kriváň, čo parametrami zodpovedá vertikálnemu kilometru. Tak čo, trúfate si zmerať čas so svetovou špičkou, ktorá tieto parametre dáva hlboko pod hodinu?? Kto sa už na tretí deň necíti na takéto prevýšenia, môže sa na hrebeň vyviezť lanovkou a užiť si len prebeh veľmi príjemným hrebienkom.

 

Kto sa o vás bude starať?

Aďa a Janko – sme dvaja milovníci hôr, pohybu a zdravého jedla, ktorí sa rozhodli svoje hobby pretaviť do práce a presťahovali seba a svoje kurzy do malebnej 100-ročnej dreveničky v Zázrivej. Ako ultrabežci sa “špecializujeme” na trailový beh, teda prírodný nespevnený terén a dlhé krásne bežecké okruhy. Obaja sme joga inštruktori, Janko je navyše športový výživový poradca a Aďa, bežecká trénerka, sa ďalej vzdeláva v oblasti fyzioterapie a ajurvédy. Počas našich víkendových pobytov sa snažíme, celé naše know-how namixovať do čo najkrajšieho športovo-prírodného zážitku.

Jogošíci

Aďa a Janko Jogošíci

 

Čím sú naše bežecké pobyty iné?

Naučíme ťa pristupovať k svojmu tréningu čo najprirodzenejšie, najekologickejšie a najzdravšie a tým dosiahnuť dlhodobo udržateľné a zdravé výsledky. Pretože veríme tomu, že tak, ako neexistuje univerzálne telo, tak neexistuje ani univerzálny tréning, ťa naučíme spoznať jedinečnosť svojho tela a mysle a nastaviť si tréning na tvoje špecifické potreby. Pod heslom “Menej je niekedy viac” zohľadňujeme bohaté poznatky z ajurvédy a fyzioterapie a vedieme ľudí nielen k rýchlopečeným výsledkom, ale k zdravému a šťastnému telu aj duchu.

Naše krásne trailíky

Naše krásne trailíky

Pre koho je pobyt určený?

 

Naše pobyty sú určené všetkým, ktorí sú schopní:

v prípade začiatočníckeho kempu v pohode zabehnúť 10 km bez pauzy na rovine vo vlastnom tempe a sú ochotní, okúsiť aj beh v kopcoch.

Kemp pre pokročilých bežcov je určený všetkým, ktorých dvojciferné čísla kilometrov nijak nezaskočia a majú už aj skúsenosti s behom v kopcoch a ktorí by si u nás radi posunuli ešte ďalej. Na kempoch pre pokročilých sa v prípade dobrého počasia pripravte aj na poldenné bežecké výlety.

Pri samotných behoch sa delíme do dvoch výkonnostných skupín, takže si prídu na svoje všetci 🙂 Upozorňujeme, že dĺžky a charakter trás, ktoré vyberáme, nie sú prispôsobené úplným začiatočníkom, pre ktorých je aj 5km na rovine namáhavý výkon. No ak majú chuť, dozvedieť sa hodnotné informácie a rady, zacvičiť si jógu, dobre sa najesť a zregenerovať sa v saune či na masáži, sú u nás vítaní. Bežecké jednotky si však budú musieť absolvovať vo vlastne réžii.

03done.jpg

V cene 150 eur /os je zahrnuté:

v prípade začiatočníckeho kempu:

2x ubytovanie na dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou*
1x vegetariánska polpenzia
1x vegetariánska plná penzia s prihliadnutím na nutričné hodnoty potrebné pre správnu regeneráciu. Strava spojená s krátkou prednáškou nutričného športového poradcu.
2x skupinový trailový beh o dĺžke: skupina začiatočníci 5-8km, skupina mierne pokročilí 8-12km. Do skupín sa zadelíte sami podľa vlastného uváženia kondície.
1x spoločný powerhiking na hrebeň Malej Fatry
1,5 hod prednáška – základy princípov tréningu a športovej výživy
1x bežecká joga
1x hĺbkový strečing a automasáž s pomôckami (Blackroll)
1x kondičný tréning na posielnenie bežeckých partií
1x 30min masáž od profesionálnej masérky, ktorá príde k nám do koliby
1x 75min v záhradnej fínskej saune

v prípade pokročilého kempu:

2x ubytovanie na dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou*
1x vegetariánska polpenzia
1x vegetariánska plná penzia s prihliadnutím na nutričné hodnoty potrebné pre správnu regeneráciu. Strava spojená s krátkou prednáškou nutričného športového poradcu.
3x skupinový trailový beh o dĺžke: skupina mierne pokročilí 10-14km, skupina pokročilí 12-20km. Do skupín sa zadelíte sami podľa vlastného uváženia kondície.
1x bežecká joga
1x hĺbkový strečing a automasáž s pomôckami (Blackroll)
1x kondičný tréning na posielnenie bežeckých partií
1x 30min masáž od profesionálnej masérky, ktorá príde k nám do koliby
1x 75min v záhradnej fínskej saune

*príplatok za samostatnú izbu je 80eur, inak zdieľate izbu buď s osobou, s ktorou prídete na pobyt, alebo s cudzím človekom v prípade, ak prídete sám/a.

 

AKTUÁLNE TERMÍNY

aktualizácia máj 2020

 

24. – 26. 04. 2020 – mierne pokročilí až pokročilí bežci – zrušený nariadeniami Vlády SR

12. – 14. 06. 2020 – začiatočníci až mierne pokročilí bežci – plný, môžme si Vás napísať ako náhradníkov

19. – 21. 06. 2020 – mierne pokročilí až pokročilí bežci – plný, môžme si Vás napísať ako náhradníkov

 

Termíny si, prosím, rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk.

krásne Zázrivské trailíky

Tešíme sa na teba na našich krásnych Zázrivských trailíkoch

 

Kompletnú ponuku našich pobytov nájdete aj tu>>.