Ajurvédsky pobyt s jogou – basic

  
  27. - 29. 01. 2023 - 3 dni / 2 noci
  05. - 09. 07. 2023 - 5 dní / 4 noci - predĺžený variant pre maximálny oddych 

Ajurvéda je vyše 4000 rokov starý ucelený systém prírodnej medicíny, ktorého základom je návrat jedinca k rovnováhe – k prírode okolo neho a v ňom. V dnešnom uponáhľanom svete sme tento kontakt úplne pretrhli, čo má za následok mnohé ochorenia fyzického i psychického charakteru a celkovo menej spokojný a šťastný život jedinca. Ajurvéda je v dnešnej dobe skvelou pomôckou, ako sa postupne, na základe zopár jednoduchých, lacných, ale veľmi účinných opatrení vrátiť naspäť k šťastnému, zdravému a dlhovekému životu.

Na začiatok je potrebné, aby jedinec rozpoznanal svoj organizmus ako súčasti prírody, ako špecifickú energiu, ako jedinečný celok určitých do vienka daných vlastností, na základe ktorých má v prírode svoje špecifické miesto a z ktorých sa odvíjajú jeho reťazce správania, vzťahov, rozhodnutia, preferencie a fyzické či duševné rozpoloženie a z nich prameniace zdravotné problémy. Naučíme vás, ako sa lepšie spojiť so svojim telom, aby ste dokázali vnímať jeho špecifické potreby a ako ich pomocou ajurvédy naplniť.

V balíčku na 2 NOCI za 230 eur / os na vás čaká:

- 2x ubytovanie v 2-lôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou* 
- 2x vegetariánska polpenzia podľa aktuálnych ajurvédskych sezónnych princípov, 1x ľahký snack na obed
- 1x 25 min. ajurvédska masáž vyberaná podľa ročného obdobia od ajurvédskej terapeutky - na výber z 2 možností
- 1x hatha joga, 1x yin joga
- 1x vedená meditácia
- 1x ajurvédsky dósha test a jeho vyhodnotenie
- pulzová diagnostika ajurvédskou terapeutkou
- 2x prednáška k základom ajurvédy /spolu 240min/
- masáž self-abhyanga - ajurv. ranný olejový rituál
- 50 min. fínska sauna /spolu 4 osoby do sauny/

V balíčku na 4 NOCI za 390 eur / os na vás čaká:

- 4x ubytovanie v 2-lôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou* 
- 4x vegetariánska polpenzia podľa aktuálnych ajurvédskych sezónnych princípov, 2x ľahký obed
- 25 min. ajurvédska masáž vyberaná podľa ročného obdobia od ajurvédskej terapeutky
- spoločný poldenný výlet do prírody Malej Fatry
- 2x hatha joga, 1x vinyasa joga, 1x yin joga
- 1x vedená meditácia, 1x relaxácia s tibetskými miskami
- 1x ajurvédsky dósha test a jeho vyhodnotenie
- pulzová diagnostika ajurvédskou terapeutkou
- 3x prednáška k základom ajurvédy /spolu 300min/
- masáž self-abhyanga - ajurv. ranný olejový rituál
- 2x 50 min. fínska sauna /spolu 4 osoby do sauny/
- možnosť dokúpiť si jednu procedúru do 30min z našej ponuky s 20% zľavou


Na začiatok nášho pobytu sa v prednáške zoznámime s troma základnými energiami – váta, pitta, kapha – ktoré vládnu svetom a našim telom a pokúsime sa v týchto energiách nájsť naše špecifické postavenie aj za pomoci tzv. “dósha testu” a v konzultácii s ajurvédskou lektorkou. Vysvetlíme si, ako sa na základe tohto jedinečného energetického mixu v každom z nás vieme zariadiť z hľadiska ročných období, výberu vhodných aktivít i spôsobu a množstva regenerácie, princípov stravovania i za pomoci liečivých byliniek. Veľa z týchto odporúčaní si počas troch dní u nás aj na vlastnej koži vyskúšate. Ako prípravu na váš pobyt a aby ste mali predstavu, o čom sa budeme rozprávať, môžete sa začítať do nášho blogu, kde nájdete zopár článkov aj na ajurvédsku tematiku.

Keďže veľká časť zdravého životného štýlu, ktorý nás učí ajurvéda, sa týka denného režimu, bude ten váš počas víkendu u nás nastavený presne podľa hlavných ajurvédskych zásad. Pripravte sa preto na skoršie vstávanie, pohyb ešte pred raňajkami a takisto aj skoršiu večierku. Každé ráno začnete chvíľkou pre seba – abhyangou -ajurvédskou automasážou teplými olejmi namiešanými pre vás podľa ročného obdobia do krásnych sadičiek.

Dôležitou súčasťou ajurvédskeho učenia je aj správne, dostatočne a vedomo sa hýbať a následne správne relaxovať. Preto deň otvoríme dynamickou jogou a ukončíme relaxačnou yin jogou, meditačnými cvičeniami či relaxáciou s tibetskými miskami.

Ďalej Vám ponúkame možnosť, doobjednať si:

 • za 10eur “jala neti” set – set na ajurvédsku očistu dutín. V cene je zapožičanie keramickej konvičky, inštrukcie k užívaniu a 3x ráno destilovaná voda s čiernou soľou na výplach. Nahláste si pri výbere masážnej procedúry v reakcii na infomejl, ktorý obdržíte.

Už teraz sa vám môžu zbiehať slinky na našu vegetariánsku farebnú polpenziu, ktorá bude v zime zostavená tak, aby pacifikovala energiu váta v našom trávení (nadúvanie, kŕče, zápchy) a dobila silou našu nervovú sústavu. Jej gro tvoria sezónne lokálne potraviny, v sezóne prevažne dopestované v našej záhradke, s láskou pripravené podľa zásad ajurvédskej kuchyne. Môžete ochutnať aj rôzne ajurvédske špecialitky, ako napr. korenistý másala ča, či čajík z blahodárnej ukľudňujúcej aswagandhy či latté z protizápalovej kurkumy. Popoludní sa môžte zahriať pri horúcom másala čaji, kurkuma-latté a iných sezónnych dobrotách. Večeru podávame formou teplého bufetu o niekoľkých chodoch. A ak by ani to nestačilo na vyhnanie amy z tela, pre istotu nervovú sústavu podporíme aj ajurvédskymi bylinkami, ktorými vždy začneme deň.

Stravovací princíp, ktorý vám chceme na pobyte predstaviť, je odrazom prispôsobenia sa ajurvédy modernému človeku dnešnej doby, ktorý na obed nemá čas a priestor na plnohodnotný obed v tichosti a priestor na kľudné trávenie po ňom. Je preto nastavený na raňajky a večeru ako dve väčšie jedlá denne, pričom na obed v oklieštených podmienkach sa odporúča len malý výživný snack. O týchto princípoch si ale budeme veľa rozprávať na pobyte.

V rámci nášho predĺženého variantu na 4 noci Vás vezmeme aj na nádhernú túričku krásnou jesennou prírodou Malej fatry. Výber trasy prispôsobíme kondičnej úrovni skupiny, prípadne sa vieme rozdeliť aj na dve skupinky, takže žiadne strachy, či to zvládnete. Ak na výlet chuť nemáte, kľudne si ostańte oddychovať v našej hojdacej sieti.

  
  Aktuálne termíny / obsadenosť (aktualizácia marec 2023)

  27. - 29. 01. 2023 - voľných 0 / zo 14 radi si Vás však napíšeme ako náhradníkov
  05. - 09. 07. 2023 - voľných 8 / zo 14

Príplatok za samostatnú izbu pre jednu osobu je 45eur/noc. Ak prichádzate sami a nechcete si priplácať, môžme Vás skúsiť ubytovať s dalšou osobou rovnakého pohlavia, ak je niekto taký k dispozícii. Ak sa nikto taký nenájde a izbu obsadíte sám/sama, príplatok je povinný. 

  Termíny si, prosím, rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk
  Kompletnú ponuku našich pobytov nájdete aj tu>>.

  Pri rezervácii sa platí záloha vo výške 50% z ceny pobytu, ktorá je v prípade zrušenia pobytu zo strany účastníka nevratná a nie je presunuteľná na iný termín pobytu.
  Pri rezervácii nám môžte rovno poslať svoje údaje na faktúru - aspoň meno a adresu. 
  V prípade zrušenia alebo presunutia pobytu zo strany organizátora alebo z dôvodu vyššej moci (napr. covid nariadenia), bude záloha účastníkom vrátená v plnej výške. 


  Na naše pobyty sa nedá uplatniť rekreačný poukaz!