Wellness

Naše wellness služby sú ako zvyšok nášho ubytovania – jednoduché, prírodné ale kvalitné. Nefungujeme ako verejné wellness centrum. Služby nášho wellness je možné využiť v rámci okna na to určeného počas našich tematických pobytov, alebo v dňoch nedeľa-štvrtok po telefonickej dohode v dostatočnom predstihu (aspoň 2 dni vopred) aj pre externých hostí. Platí to pre saunu aj pre masáže. Keďže nie sme masážny salón s každodennou prevádzkou, externým záujemcom ponúkame masážne služby až od akumulovaného času masážnych procedúr 2 hodiny.

Fínska sauna

Od 2018 je v prevádzke nová záhradná sauna. Ide o fínsku saunu suchú alebo s vonným bylinkovým nálevom v samostatnom domčeku na našej tichej súkromnej záhrade. Sauna o max. kapacite 6 ľudí disponuje predsienkou s prezliekacím kútom a kútikom na pitný režim. V saune je kvalitná elektrická piecka, ktorou ti garantujeme predpísanú teplotu pre fínsku saunu 90-110 ºC.  Ochladzovanie prebieha v prírodne prehradenom potoku, v snehu alebo v ochladzovacej kadi. Pred saunou visia 3 hojdacie siete na oddych medzi saunovaním. Priamo zo sauny je cez okienko príjemný výhľad do záhrady.

 • 18eur / 90min za celú saunu v mesiacoch máj-september
 • 25eur / 90min za celú saunu v mesiacoch október-apríl
 • 5eursaunovací balíček (plachta, župan)

Saunu je možné objednať počas pobytu aspoň 3 hodiny vopred. Je potrebné dodržiavať maximálnu kapacitu 6 ľudí na jedno spoločné užívanie. Ak ste väčšia skupinka, musíte sa rozdeliť na menšie skupinky, pričom každá bude mať saunu v prenájme na 90 minút. Pre externých záujemcov po telefonickej dohode (nie vždy to je možné).


Klasická masáž

Masáže priamo v našich priestoroch ponúkame v rámci našich víkendových pobytov. Spolupracujeme s masážnym salónom Mandala v Terchovej a skvelou masárkou z Kubína. Na výber je klasická športová masáž alebo relaxačná masáž. Podmienka ich príchodu do našich priestorov je isté množstvo odmasírovaných hodín. To je dôvod, prečo si nevieš spontánne objednať jednu masáž zo dňa na deň na rozdiel od ostatných našich masáží. Ak sa však k nám chystáš vo väčšej partii a máte záujem o masáž viacerí, dajte nám vedieť aspoň 3 dni vopred a radi vám masárku dohodneme. Rovnako sa ozvi, ak k nám prichádzaš cez víkend – je veľká šanca, že vás záujemcov bude v tieto dni viac a budeme masírovanie vedieť zorganizovať

Pred masážou je potrebné si prečítať a písomne súhlasiť s týmito pokynmi:

 • 20eur / 30min
 • 17eur / 30min tvár
 • 38eur / 60min
 • 74eur / 120min

 

Myofasciálna masáž

myofascialna masaz koliba u jogosika

Náš Janko, certifikovaný masér mäkkých techník (čo je alternatívny názov tohto druhu masáží, ale nedajte sa ním pomýliť, nejedná sa o nežné masírovanie, priam naopak), Vám ponúka svoje šikovné ručičky v rámci pobytu u nás. Myofasciálne techniky sú druh masáže, ktorý sa sústredí na mäkké tkanivá nášho tela. Medzi tieto mäkké tkanivá patria svaly, koža, podkožie a najmä fascie, ktoré sú dôležitou súčasťou spojivového tkaniva a ktoré poskytujú podporu a ochranu pre väčšinu štruktúr v ľudskom tele vrátane svalov. Toto mäkké tkanivo môže byť preťažené a jeho funkcia obmedzená v dôsledku športového preťaženia ale rovnako aj psychického ochorenia, traumy alebo infekčnej choroby. To často vedie k bolesti, svalovému napätiu a tomu odpovedajúcemu zmenšeniu prietoku krvi a lymfy. Myofasciálnu masáž každý prežíva inak – v závislosti od množstva fyzického či psychologického stresu má totiž každý inak zatuhnutú fasciu a rozdráždené nervové zakončenia. Vo väčšine prípadov však ľudia považujú tento druh masáže za intenzívnejší a bolestivejší ako pri klasickej športovej masáži. Ak vás to však neodradí, zdravotné benefity sú úžasné.

Cenník myofasciálnych masáží:

 • 22eur / 30min – chrbát alebo nohy
 • 38eur / 60min – celé telo zadná strana


 

Thai-joga masáž

thai-joga masáž

Tento druh masáže z našej in-house ponuky je kombináciou praktík thajských masáží, jogy a starého ajurvédskeho učenia o energetických dráhach tela.  Ide o prácu maséra s celým tvojim telom, nie len s jeho mäkkými tkanivami, ako je tomu pri klasickej masáži. Masér ovláda správne uchopenie častí tvojho tela, pracuje s rozsahom pohybu kĺbov, tlakom na akupresúrne body, uvoľňovaním energetických a emočných blokád. Proste cvičí s celým tvojim telom, pričom jediné, čo robíš ty, je, že sa snažíš maximálne uvoľniť a občas na pokyn masérky zmeníš polohu, alebo sa zhlboka nadýchneš. Ide o akési najpasívnejšie cvičenie jogy.

thai-yoga-massage

Toto masážne cvičenie má hlboko regeneračný účinok na celú nervovú sústavu, uvoľňuje stuhnuté svalstvo a šlachy, premaže kĺby a rozprúdi lymfatický systém. Cvičenie je veľmi príjemné pre ľudí, čo sa nemajú problém uvoľniť a nemajú strach plne sa zveriť masérovi. Ak máš problém s dotykom a odovzdaním sa do rúk cudzieho človeka, možno bude pre teba lepšie na začiatok vyskúšať párovú thai-joga masáž, kde sa zveríš do rúk svojmu partnerovi. Ten plynulo postupuje podľa pokynov maséra, ktorý všetko demonštruje na ďalšej osobe.

 

Cenník thai-joga masáží:

 • 30eur / 50min sólo masáž 
 • 50eur / 50min partnerská masáž jedno kolov – dvaja inštruktori
 • 75eur / 100min partnerská masáž dve kolá – partneri sa vystriedajú – dvaja inštruktori


Ajurvédske masáže

Naša Andrea, certifikovaná ajurvédska terapeutka, Vám z pestrej palety ajurvédskych procedúr ponúka tie, ktoré sú v podmienkach našich priestorov a vybavania pohodlne prevediteľné.

Udvartana – peelingová detoxikačná masáž 

massage_koor-1024x684

Peelingová detoxikačná masáž sa najviac hodí v mesiach, kedy sa naše telo samo prirodzene čistí – teda na jar, v lete a začiatkom jesene. V zime sa odporúča len niektorým konštitúciám a skôr na prehriatie tela než na detoxikáciu. masáž začína vmasírovávaním oleja, pri ktorom sa zohrieva pokožka a otvárajú póry a v druhej polovici sa vmasírováva peeling. Sústreďujeme sa intenzívnejšie na oblasť spodného chrbta, čím sa podporuje očista obličiek a pečene.

Cenník masáže Udvartana:

 • 22eur / 25min – chrbát
 • 35eur / 40min – chrbát + nohy zadná strana

Marma masáž tváre

Ayurvedic-Shirodhara

Marma masáž stimuluje tzv. marmové body – energetické križovatky, body senzitívne na stimuláciu. Ponúkame ju len ako masáž tváre v trvaní 20min. Táto stimulácia podporuje tok energie, odstraňuje napätie v tvárových svaloch i napätie na mentálnej úrovni. Po masáži je pleť vypnutá, rozžiarená a Vy sa cítite oddýchnuto a uvoľnene. Masáž začína myofasciálnym uvoľňovaním svalov šije, čím pomáha aj pri bolestiach hlavy, migrénach a nespavosti.

Cenník marmovej masáže tváre:

 • 15eur / 20min

Ajurvédska masáž hlavy

Ajurvédska masáž hlavy začína uvoľnením krčných a lebečných fascií pre celkové uvoľnenie napätia skalpu. Stimuláciou marmových bodov prstami i masážnou akupresúrnou tyčinkou sa uvoľňujú fascie skalpu, čím sa podporuje prekrvenie a lepšia výživa vlasov a celkové uvoľnenie organizmu. Ajurvédska masáž hlavy je veľmi príjemná a skvelá nielen pri problémoch s vlasmi, ale aj pri bolestiach hlavy, migrénach, celkovom vyčerpaní, depresiách či nespavosti. Masáž môže byť zakončená aplikáciou ajurvédskej bylinkovej detoxikačnej masky na podporu rastu a zdravia vlasov. Masku si necháte pôsobiť na hlave tak dlho, koľko máte času /kľudne aj cez noc/ a sami si ju zmyjete na izbe.

Cenník ajurvédskej masáže hlavy:

 • 18eur / 25min
 • 26eur / 35min s detoxikačnou maskou


Vlasové poradenstvo, diagnostika a terapia

Padajú Vám vlasy, robia sa kúty, plešina, alebo Vám celkovo vaša koruna krásy redne? Alebo máte problém s lupinami? Rýchlo sa mastiacimi vlasmi či šedinami?

Aj v otázke starostlivosti o vlasy a vlasovú pokožku má ajurvéda unikátny prirodzený prístup pre riešenie problémov. Ako aj pri iných oblastiach nášho zdravia, aj tu sa nesnaží len maskovať problém, ale ide do jeho hĺbky a rieši ho skutočne tam, kde vznikol, čím ho rieši dlhodobo, udržateľne a bez vedľajších účinkov.

Využite pobyt u nás na odbornú vlasovú diagnostiku s našou Andreou – ajurvédskou vlasovou expertkou pre inštitút Yelasai, s ktorou sa môžete porozprávať o Vašom probléme, vyšetrí Vám skalp a skúsite spoločne nájsť pôvodcu a riešenie. Následne Vám bude na mieru naordinovaná starostlivosť o vlasy, ktorú už budete vykonávať sami doma.

Aby však praktiky, ktoré si domov odnesiete, mali čo najväčší účinok, pokožku hlavy, rovnako ako celý organizmus, musíme najprv reštartovať hĺbkovým detoxom. Ide o hodinovú procedúru, ktorá obnáša ajurvédsku masáž hlavy, prípadne peeling a nanesenie bylinného toniku či masky v závislosti od problému. Bylinky necháte na hlave pôsobiť a následne ich po niekoľkých hodinách sami zmyjete špeciálnym ajurvédskym šampónom.

Cenník vlasové poradenstvo

 • 50eur / 120 min. – kompletná vlasová diagnostika s odporúčaniami a hĺbkovou detoxikačnou kúrou
 • 35eur / 80minopakovaná hĺbková detoxikačná kúra alebo follow up poradenstvo