Wellness

Naše wellness služby sú ako zvyšok nášho ubytovania – jednoduché, prírodné a kvalitné.

Fínska sauna

Sauna koliba u Jogosika

Od leta 2017 je v prevádzke novučičká záhradná sauna. Ide o fínsku saunu suchú alebo s vonným bylinkovým nálevom v samostatnom domčeku na našej záhrade. Sauna o max. kapacite 6 ľudí (4 pohodlne, 3 v ľahu) disponuje predsienkou s prezliekacím kútom a kútikom na pitný režim. V saune je kvalitná elektrická piecka, ktorou ti garantujeme predpísanú teplotu pre saunu – 80 – 100 ºC.  Ochladzovanie prebieha v chladných mesiacoch v potoku, ktorý nám tečie rovno cez záhradu a ku ktorému je vyložený chodníček, v snehu alebo na čerstvom vzduchu. V teplých mesiacoch na toto slúži ochladzovacia kaďa. Pred saunou visia 3 hojdacie siete na oddych medzi saunovaním. Priamo zo sauny je cez okienko príjemný výhľad do záhrady.

ochladzovanie po saune.jpg

Cenník sauny:

  • 12eur / 90min za celú saunu v mesiacoch máj-september. To znamená, že ak ju zdieľate dvaja, stojí 6eur/os, ak štyria, 3eur/os.
  • 15eur / 90min za celú saunu v mesiacoch október-apríl.
  • 3eursaunovací balíček (vonkajšie prezuvky, plachta, župan). Ak si nechceš za balíček priplácať, prines si vlastné saunovacie pomôcky. Žiadame však hostí, aby si z ohľadu na spolusaunujúcich vždy pod seba podkladali plachtu alebo uterák tak, aby žiaden pot nestekal na drevo. Vonkajšie prezuvky sú priam nevyhnutnou pomôckou, keďže ide o saunu záhradnú.

Saunu je možné objednať na mieste aspoň 2 hodiny vopred.

Klasická masážmasaz jogosik

Masáže priamo v našich priestoroch ponúkame najmä ako súčasť balíčkov v rámci našich víkendových pobytov. Spolupracujeme s masážnym salónom Mandala v Terchovej a skvelou masárkou z Bratislavy. V ich repertoári sú rôzne druhy metód od klasickej švédskej masáže cez mäkké techniky až po bankovanie.

Podmienka ich príchodu do našich priestorov je isté množstvo odmasírovaných hodín. To je dôvod, prečo si nevieš spontánne objednať jednu masáž zo dňa na deň. Ak sa však k nám chystáš vo väčšej partii a máte záujem o masáž viacerí, dajte nám vedieť aspoň 3 dni vopred a radi vám masárku dohodneme. Rovnako sa ozvi, ak k nám prichádzaš cez víkend – je veľká šanca, že vás záujemcov bude v tieto dni viac a budeme masírovanie vedieť zorganizovať.

V ostatných prípadoch Vám s radosťou dohodneme termín v neďalekom (4km) salóne Mandala v Terchovej.

Cenník masáží v našich priestoroch:

  • 15eur / 30min. V prípade použitia baniek môže byť cena navýšená. Prosím, konzultujte s masérkou.
  • 25eur / 60min

Thai-joga masáž

thai-joga masáž

Tento druh masáže je kombináciou praktík thajských masáží a starého ajurvédskeho učenia o energetických dráhach tela.  Ide o prácu masérky s celým tvojim telom, nie len s jeho mäkkými tkanivami, ako je tomu pri klasickej masáži. Masérka ovláda správne uchopenie častí tvojho tela, pracuje s rozsahom pohybu kĺbov, tlakom na akupresúrne body, uvoľňovaním energetických a emočných blokád. Proste cvičí s celým tvojim telom, pričom jediné, čo robíš ty, je, že sa snažíš maximálne uvoľniť a občas na pokyn masérky zmeníš polohu, alebo sa zhlboka nadýchneš. Ide o akési najpasívnejšie cvičenie jogy.

thai-yoga-massageToto masážne cvičenie má hlboko regeneračný účinok na celú nervovú sústavu, uvoľňuje stuhnuté svalstvo a šlachy, premaže kĺby a rozprúdi lymfatický systém. Cvičenie je veľmi príjemné pre ľudí, čo sa nemajú problém uvoľniť a nemajú strach plne sa zveriť masérovi. Ak máš problém s dotykom a odovzdaním sa do rúk cudzieho človeka, možno bude pre teba lepšie na začiatok vyskúšať párovú thai-joga masáž, kde sa zveríš do rúk svojmu partnerovi. Ten plynulo postupuje podľa pokynov maséra, ktorý všetko demonštruje na ďalšej osobe.

Masáž je možné objednať na mieste aspoň pol dňa vopred.

Cenník thai-joga masáží:

  • 16eur / 50min sólo masáž 
  • 22eur / 50min partnerská masáž jedno kolo
  • 36eur / 100min partnerská masáž dve kolá – partneri sa vystriedajú