Skialpový pobyt s jogou

  
  17. - 19. 2. 2023 
  a
  24. - 26. 2. 2023 
  
  3 dni / 2 noci - koniec v nedeľu podvečer

Hneď na začiatok by sme radi prízvukovali, že nejde o kurz – nebudeme sa učiť techniku skialpu ani freeridu, keďže v tomto smere máme sami ešte medzery 😀 Keďže však skialp ukecáva stále viac a viac nadšencov a nám na jogové pobyty prichádza v zime stále viac ľudí so skialpovými lyžami a dúfajú, že si pomedzi nabitý program stihnú zalyžovať, rozhodli sme sa, jeden víkend venovať vyslovene tejto krásnej kombinácii – skialpom a joge. Predsalen – sami sme zanietení skialpinisti a naokolo poznáme viacero krásnych trás miernej a strednej náročnosti, na ktoré nepotrebujete až tak techniku ako kondičku a ktorými vás radi prevedieme. Pobyt nie je vhodný pre úplných skialpových nováčikov, vyžaduje si poznať svoju výbavu, istú dávku kondície a dobré lyžiarske skills aspoň na zjazdovke (vždy je možnosť rozdeliť sa na 2 skupiny a jednej skupine vymyslieť zjazd po zjazdovke, hoc možno čiernej, aby sme sa vyhli freeridu).

V balíčku za 220 eur / os na vás čaká:

– 2x ubytovanie v 2-lôž. izbe s kúpeľňou
– 2x chutná zdravá vegetariánska polpenzia
– 2x poldenný skialpový výlet s dopravou
- 2x počas výletu proviant s horúcim čajom, kávou a desiatou s kváskovým chlebíkom
– 2x ranná hatha jóga
– 1x jemná joga na privítanie
– 50min fínska sauna max 4 osoby naraz
– 30min klasická masáž
 

Hlavnou výhodou skialpového výletu s nami je, že si môžete dať krásne prechody pohorí z jednej doliny do druhej a odpadá nám starosť s dopravou, keďže odvoz nás vždy vysadí v bode A bude čakať v bode B. Na pláne máme viacero možností krásnych poldenných prechodov, z ktorých si vyberieme na základe počasia a snehových podmienok. Medzi naše obľúbené patrí napríklad:

 • trasa zo Zázrivej na Minčól na Kubínke so zjazdom po zjazdovke, alebo pre skúsenejších možnosť freeridu. Z Kolieska je potom ešte možnosť ďalšieho výšľapu naspäť na Minčól po krásnej skialpovej trase z kubínskej strany a opäť zjazd po zjazdovke až k autu, ktoré nás bude čakať na Koliesku.
 • trasa z Turčianskej doliny na Chatu pod Chlebom, pre skúsenejších možnosť pokračovať na Kriváň a zjazdiť freeride naspäť ku chate a následný zjazd cez Oštiepkovú muldu do Vrátnej doliny, kde nás bude čakať auto
 • trasa z Vrátnej doliny Paseky po zjazdovke hore, ďalej na Poludňový grúň, ďalej po hrebeni až do Snilovského sedla a zjazd buď cez Oštiepkovú muldu do Vrátnej alebo cez Chatu pod Chlebom do Turčianskej kotliny.
 • množstvo trás a variantov na Martinských holiach a Minčole nad Martinom

Pobyt sa uskutoční za každého počasia a snehovej situácie. V prípade slabšej snehovej nádielky je tu stále možnosť zjazdovkového skialpovania či už na Pasekách alebo na Kubínskej holi, kde sú zjazdovky prisnežované a za drobný poplatok je skialp povolený. Tento poplatok si v takomto prípade hradí účastník extra.

Už teraz sa vám môžu zbiehať slinky na našu vegetariánsku farebnú polpenziu, ktorá bude v zime zostavená tak, aby pacifikovala energiu váta v našom trávení (nadúvanie, kŕče, zápchy) a dobila silou našu nervovú sústavu. Každé ráno pre vás pečieme domáci kváskový chlebík, vianočky a iné kváskové dobroty z múk vyberaných podľa sezónnych ajurvédskych zásad. K tomu si vždy vyberáte jednu z dvoch zdravých alternatív raňajok – slanú či sladkú. Vieme zohľadniť akékoľvek diétne obmedzenia, ak nás na ne upozorníte pri rezervácii. Väčšina mliečnych výrobkov, ktoré používame, sú v bio kvalite a vajíčka z voľného výbehu. Popoludní sa môžte zahriať pri horúcom másala čaji, kurkuma-latté a iných sezónnych dobrotách. Večeru podávame formou teplého bufetu o niekoľkých chodoch.

V sobotu vám po návrate z výletu pripravíme vyhriatu záhradnú fínsku saunu s bylinkovými nálevmi a jedinečným ochladzovaním sa v našom potoku či snehu, ktorú budete mať v rámci tohto pobytu celú pre seba naraz maximálne 2 izby – teda 3 až 4 ľudia. Tešiť sa môžte aj na 25 – 30min masážnu procedúru z našej ponuky podľa vlastného výberu >>.

  
  Aktuálne termíny / obsadenosť (aktualizácia február 2023)

  17. - 19. 2. 2023 - 4 voľné / zo 14
  a
  24. - 26. 2. 2023 -0 voľných / zo 14 - radi si Vás napíšeme ako náhradníkov

  Príplatok za samostatnú izbu pre jednu osobu je 110eur. Ak prichádzate sami a nechcete si priplácať, môžeme Vás skúsiť ubytovať s ďalšou osobou rovnakého pohlavia, ak je niekto taký k dispozícii. Ak sa nikto taký nenájde a izbu obsadíte sám/sama, príplatok je povinný. 

Termíny si, prosím, rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk
  Kompletnú ponuku našich pobytov nájdete aj tu>>.

  Hneď pri rezervácii sa platí nevratná záloha vo výške 110eur z ceny pobytu, ktorá je v prípade zrušenia pobytu zo strany účastníka nevratná a nie je presunuteľná na iný termín pobytu. Podrobné rezervačné podmienky budú uvedené na zálohovej faktúre.
  Pri rezervácii nám môžete rovno poslať svoje údaje na faktúru - aspoň meno a adresu. 
  V prípade zrušenia alebo presunutia pobytu zo strany organizátora alebo z dôvodu vyššej moci (napr. covid nariadenia), bude záloha účastníkom vrátená v plnej výške. 

  Na naše pobyty sa nedá uplatniť rekreačný poukaz!