Trailrunningový kemp pod Rozsutcom

27. – 30. 05. 2021 pokročilí a

03. – 06. 06. 2021 začiatočníci a mierne pokročilí /3 noci

Pre skrátený variant – 2 noci – nám píšte email, dohodneme sa vzhľadom na Vašu situáciu.

Opatrenia sa pomaličky uvoľňujú a po dlhých mesiacoch pobehovania “o samote” sa istotne mnohým žiada bežecká spoločnosť rovnako strelených ľudí. Možnože patríš medzi tých, ktorí počas lockdownu začali behať a radi by svoj tréning posunuli do ďalšieho levelu, zlepšili si techniku a získali nové užitočné informácie k tréningu. Ponúkame vám 2 termíny – jeden pre skúsených horských bežcov a jeden pre horskobežeckých začiatočníkov. Pokiaľ sa dovtedy nariadenia nezmenia, oba termíny sa budú konať vo veľmi obmedzenom počte účastníkov – 10 osôb, tak neváhaj a rezervuj si miestečko.

AKÁ JE NÁPLŇ JEDNOTLIVÝCH KEMPOV?

27. – 30. 05. 2021 – Trailrunningový kemp advanced

Tento termín je určený všetkým horským bežcom, ktorí už pobehujú nejaký ten rôčik, nezlaknú sa dvojciferných čísel kilometráže a v horskom prostredí sa cítia ako doma. Je pritom úplne jedno, aký si rýchly, naše skupinové behy sa nesú vo výletnom duchu a minimálne v jednej z dvoch skupiniek, ktoré vytvoríme, sa budeme čakať, fotiť, klábosiť. Podľa prípadnej potreby si rýchlejšia skupinka ale stále môže prísť na svoje a dať si riadne do tela. V rámci tohto pokročilého termínu sa budeme venovať menej teórii a technike a viac praxi a endorfínom. Ak by ste mali ale akékoľvek otázky na nás ako kondičných trénerov a výživových geekov, veľmi radi sa s vami podelíme o naše know how. Ak si nie si istý, či už patríš do tejto skupiny, skús sa pozrieť na svoje tohoročné behy. Ak dvakrát týždenne behávaš dvojcifernú kilometráž po kopcoch a už si toho roku zabehol jeden beh nad 20km, si určite vhodný účastník.

Počas 4-och dní nás čakajú 3 krásne behy do okolia – preskúmame Oravskú Maguru, Kysuckú vrchovinu a aj krásny hrebeň Malej Fatry. Pred raňajkami sa rozhýbeme bežeckou jógou, raňajky vás vyzbroja energiou na celý deň a po vytrávení vybehneme za dobrodružstvom. Po príchode vás čaká ľahký obed na podporu regenerácie a poobede budete regenerovať v saune či na masážnom stole. Jeden deň si dáme bežecký oddych a povenujeme sa silovej príprave bežeckého tela.

03. – 06. 06. 2021 – Trailrunningový kemp beginner

Termín pre horských začiatočníkov a mierne pokročilých si tiež vyžaduje istú skúsenosť s behom. Nie je určený pre ľudí, ktorí sa ešte len rozbiehajú na rovinke. Ak si nie ste istí, či bude pre vás vhodný, väčšinou platí, že ak dokážete zabehnúť 10 km vkuse pod hodinu na rovine, ste vhodný kandidát na horského začiatočníka. Ak máte pred kopcami rešpekt, uvidíte, že so správnou technikou a zistením, že nie každý kopec sa nevyhnutne behá :P, si kopčeky obľúbite.

Počas 4-och dní nás čakajú 3 krásne behy do okolia – preskúmame Oravskú Maguru, Kysuckú vrchovinu a aj krásny hrebeň Malej Fatry. Prvý z týchto troch behov bude workshop v našom tesnom okolí, pri ktorom si ukážeme správnu techniku behu do kopca, z kopca a skúsime si zmerať tepovú maximálku, o ktorej si viac vysvetlíme pri prednáške. Pred raňajkami sa rozhýbeme bežeckou jógou, raňajky vás vyzbroja energiou na celý deň a po vytrávení vybehneme za dobrodružstvom. Po príchode z výletu vás čaká ľahký obed na podporu regenerácie a poobede budete regenerovať v saune či na masážnom stole. Jeden deň si dáme bežecký oddych a povenujeme sa silovej príprave bežeckého tela a prednáškam.

Pár ukážok z minulých kempov:

Druhý deň - Pokročilá skupinka

KTO SA O VÁS POSTARÁ

Aďa a Janko – sme dvaja milovníci hôr, pohybu a zdravého jedla, ktorí sa rozhodli svoje hobby pretaviť do práce a presťahovali seba a svoje kurzy do malebnej 100-ročnej dreveničky v Zázrivej. Ako ultrabežci sa “špecializujeme” na trailový beh, teda prírodný nespevnený terén a dlhé krásne bežecké okruhy. Obaja sme joga inštruktori, Janko je navyše športový výživový poradca a Aďa, bežecká trénerka, sa ďalej vzdeláva v oblasti fyzioterapie a ajurvédy. Počas našich víkendových pobytov sa snažíme, celé naše know-how namixovať do čo najkrajšieho športovo-prírodného zážitku.

Jogošíci
Aďa a Janko Jogošíci
Naše krásne trailíky
Naše krásne trailíky

V CENE 200 EUR JE ZAHRNUTÉ:

– 3x ubytovanie na dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou a vegetariánska plná penzia (piatok a sobota ľahký obed a v nedeľu už nie je obed) s prihliadnutím na nutričné hodnoty potrebné pre správnu regeneráciu.

– 50 min v súkromnej záhradnej fínskej saune s ochladzovaním v kadi

Plus pre jednotlivé turnusy:

Advanced:

– 3x skupinový trailový beh v dĺžke 12-25km – v závislosti od počasia a kondície jednotlivých účastníkov. Do 2 výkonnostných skupín sa zadelíte sami podľa vlastného uváženia kondície.

– 1x bežecká joga

– 1x silový tréning na posilnenie kľúčových partií

– 2x hlboký strečing

– 1x 45min myofasciálna masáž (mäkké techniky, intenzívna masáž na uvoľnenie športových preťažení)

Beginner

– 1x workshop: technika behu

– 1x prednáška a workshop: tréning podľa tepových zón + meranie HR max

– 3x skupinový trailový beh v dĺžke 5-15km – v závislosti od počasia a kondície jednotlivých účastníkov. Do 2 výkonnostných skupín sa zadelíte sami podľa vlastného uváženia kondície.

– 1x bežecká joga

– 1x silový tréning na posilnenie kľúčových partií

– 1x hlboký strečing

– 1x 45min myofasciálna masáž (mäkké techniky, intenzívna masáž na uvoľnenie športových preťažení)

*cena za 3-dňový pobyt s nástupom v piatok po práci je 160 eur.

COVID-19 OPATRENIA: Vzhľadom na aktuálnu situáciu prispôsobujeme náš pobyt a chceme vás informovať, že pobyt SA USKUTOČNÍ za dodržania nasledovných podmienok:

  • Počet účastníkov je vzhľadom na aktuálne nariadenia limitovaný na 10 osôb. Ak sa situácia medzičasom zmení, počet prispôsobíme max. do kapacity 14 ľudí.
  • Podmienkou účasti je negatívny antigénový test nie starší ako 72 hodín. Nevyžaduje sa za istých podmienok, definovaných aktuálnymi nariadeniami. V prípade neúčasti z dôvodu pozitívneho výsledku testu bude vrátená polovica zálohy.
  • Nemajte strach rezervovať si pobyt. V prípade sprísnenia nariadení, ktoré by nám znemožnili pobyt uskutočniť, vám bude CELÁ ZÁLOHA VRÁTENÁ. 

AKTUÁLNE TERMÍNY

aktualizácia máj 2021

27. – 30. 05. 2021 – 2 voľné miesta / z 10

03. – 06. 06. 2021 – 4 voľné miesta / z 10

Termíny si, prosím, rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk.

Kompletnú ponuku našich pobytov nájdete aj tu>>.