Trailrunningový kemp – zatváračka sezóny

26.-29.11.2020 – 2 alebo 3 noci

Bežecká sezóna 2020 je už pomaly ale isto na konci a čoskoro obúvame skialpy 😛 Príď s nami uzavrieť jednu malú bežeckú podkapitolu na túto našľapanú tréningovú párty. Tentokrát máme chuť urobiť všetko inak – teda ukázať ti, ako to máme radi my 🙂 Výbeh na východ slnka, pri ktorom si uvaríme kafíčko, nočný beh s čelovkami, otužovanie.. vitaj v našom uletenom svete 🙂

Ako bude tréningový kemp prebiehať?

Na rozdiel od našich klasických kempov bude na tomto menej teórie a viac akcie. Samozrejme, ak budete mať konkrétne otázky ohľadom tréningu, stravy, zranení a pod, s radosťou vám odpovieme a poradíme. Cielene však vynechávame prednášky, aby sme sa nemuseli v tejto covid dobe zgrupovať v interiéri a o to viac si užijeme tú krásnu jesennú fatranskú prírodu. Pobeháme lesy, lúky, trailíky pod hlavným hrebeňom Malej Fatry, na východ slnka si vybehneme na hrebeň a ak nám aktuálne poveternostné podmienky doprajú, možno si kúštik pobehneme aj po ňom. Čaká vás jeden našľapaný silový tréning a jedna hodina bežeckej jógy, na ktoré sa rozdelíme do dvoch skupín, aby sme dodržali nariadení – max 6 ľudí na jednej hodine. Program bude trošku na naše pomery netradičný vzhľadom na to, že jeden večer nás bude čakať nočný beh a jedno ráno si privstaneme na východ slnka. Jeho presná verzia bude upresnená s blížiacim sa termínom – aj na základe aktuálnych opatrení a počtu účastníkov.

Pár ukážok z minulých kempov:

Prvý deň - technika trailového behu
Druhý deň - Pokročilá skupinka
Tretí deň na bežeckom pobyte

Kto sa o vás bude starať?

Aďa a Janko – sme dvaja milovníci hôr, pohybu a zdravého jedla, ktorí sa rozhodli svoje hobby pretaviť do práce a presťahovali seba a svoje kurzy do malebnej 100-ročnej dreveničky v Zázrivej. Ako ultrabežci sa “špecializujeme” na trailový beh, teda prírodný nespevnený terén a dlhé krásne bežecké okruhy. Obaja sme joga inštruktori, Janko je navyše športový výživový poradca a Aďa, bežecká trénerka, sa ďalej vzdeláva v oblasti fyzioterapie a ajurvédy. Počas našich víkendových pobytov sa snažíme, celé naše know-how namixovať do čo najkrajšieho športovo-prírodného zážitku.

Jogošíci
Aďa a Janko Jogošíci
Naše krásne trailíky
Naše krásne trailíky

Pre koho je pobyt určený?

Tento konkrétny termín nie je určený trailovým začiatočníkom. Pri objeme behu, teréne a poveternostných podmienkach, v ktorých budeme behať, by sa určite hodila úvodná prednáška a workshop techniky, na ktoré pri tomto termíne nebude priestor. Skúsenosť s trailovým behom je teda nevyhnutnosť, rovnako, ako základná bežecká trailová výbava – dobré topánky aj do blata, nepremokavá vetrovka, bežecký ruksák či vesta a čelovka. Na čom však určite nezáleží, je tvoja rýchlosť. Stále sa vieme rozdeliť do dvoch výkonnostných skupín, takže ak už beháš nejaký ten rôčik, beháš aj po lesných cestičkách a kopcoch a pri predstave dvojciferného čísla kilometrov sa ti nepretočí kontrolka, nerieš svoje tempo a kľudne sa prihlás 😉

V cene za 3 noci / 4 dni – 190 eur – je zahrnuté:

– 3x ubytovanie na dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou* a vegetariánska plná penzia (ľahký obed a v nedeľu už nie je obed) s prihliadnutím na nutričné hodnoty potrebné pre správnu regeneráciu.

– 3x skupinový trailový beh v dĺžke 10-22km – v závislosti od počasia a kondície jednotlivých účastníkov. Do 2 výkonnostných skupín sa zadelíte sami podľa vlastného uváženia kondície.

– 1x bežecká joga

– 1x silový tréning na posilnenie kľúčových partií

– 60 min v súkromnej záhradnej fínskej saune s ochladzovaním v kadi

Cena za skrátenú verziu pobytu 2 noci / 3 dni je 156 eur

*príplatok za samostatnú izbu je 80eur, inak zdieľate izbu buď s osobou, s ktorou prídete na pobyt, alebo s cudzím človekom rovnakého pohlavia v prípade, ak prídete sám/a.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu prispôsobujeme náš pobyt a chceme vás informovať, že pobyt SA USKUTOČNÍ, ale za dodržania nasledovných podmienok:

  • Cvičí sa v skupinke max. 6-tich, teda lektor +5 účastníkov. Hodiny si teda budeme musieť zdvojnásobiť a vás si rozdeliť do dvoch skupín. Znížili sme preto max. počet účastníkov zo 14 na 10. 
  • Našu chutnú polpenziu si naberiete u nás v jedálni, kde sa ako vždy podáva formou teplého bufetu a vezmete si ju skonzumovať na izbu.
  • Nemajte strach rezervovať si pobyt. V prípade sprísnenia nariadení, ktoré by nám znemožnili pobyt uskutočniť vám bude CELÁ ZÁLOHA VRÁTENÁ. 

AKTUÁLNE TERMÍNY

aktualizácia november 2020

26. – 29.11.2020 – 5 voľných miest / z 10

Termíny si, prosím, rezervujte najneskôr v stredu 25.11.2020 emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk.

krásne Zázrivské trailíky
Tešíme sa na teba na našich krásnych Zázrivských trailíkoch

Kompletnú ponuku našich pobytov nájdete aj tu>>.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s