17. 7. – 2. 8. 2020 – 16 dní
Sú destinácie, ktoré akoby niekto vyčítal zo snov trailového bežca a pretavil do skutočnosti. Trasy začínajúce pri mori a končiace na snehovej čapičke končiarov, ohromujúce dlhočízne výhľady na fjordy najrôznejších útvarov, nespútaná divočina tundry, ktorou bez výrazných stúpaní bežíš so stádami sobov, či naopak technickejšie výbehy na vrcholky po drsnej škandinávskej žule, na ktorej máš taký pevný grip, že miestami prekonávaš zákony gravitácie. Dlhé dni, pri ktorých sa nemusíš báť, že príde tma a ty poblúdiš. Práve naopak – predstav si, že celé hodiny beháš pri oblohe sfarbenej západom slnka. Teplota vzduchu prudko príjemná a podnebie, ktoré ti síce nezaručuje, že nezmokneš, ale môžeš si byť takmer istý, že ťa nechytia hromy blesky. Pripočítaj k tomu zo zákona povolené stanovanie na divoko takmer hocikde, občerstvovačky hneď po ruke vo forme záplavy čučoriedok, brusníc a senzačných cloudberries a množstvo jazierok, ktoré ti poslúžia ako sprcha a pochopíš, prečo je severná Škandinávia jednou z našich najobľúbenejších bežeckých destinácií. Tento rok sme sa sem na roadtrip vrátili už po tretí krát, a tak sme si povedali, že tento zážitok na celý život sprostredkujeme aj vám – poďte s nami za polárny kruh!

Naša kúpačka na Kungsleden
Prečo v tomto termíne
Okrem toho, že stred leta je optimálny s ohľadom na polárny deň – slnko zapadá len na chvíľku – a malé množstvo komárov, je tu ešte jedna čerešnička na torte, na ktorú počas zájazdu perfektne natrénujeme.
Víkend na prelome júla a augusta krásne športové mesto Trømso, ktoré bude poslednou zastávkou na našom programe, žije jednou veľmi príjemnou akciou svetového formátu – Trømso Skyrace – pretek, ktorého zakladateľom boli pred 6 rokmi Kilian Jornet a Emelie Forsberg – mená, ktoré pozná snáď každý zanietený horský bežec – a my vám dávame možnosť, zúčastniť sa niektorého z ich pretekov. Na výber je niečo pre každého – od vertikálneho kilometra cez príjemných horských 15km, až po technickejších 33km či supernáročný ultráč.
Prvýkrát sme sa tohto preteku zúčastnili úplne prvý rok jeho existencie – v roku 2016 – a veľmi nám učaril. Severania majú naozaj tuhé korienky a tieto preteky – najmä pri najdlhšej trase Hamperokken Skyrace – ktorej sa zúčastnil Janko- naberajú úplne iný rozmer svojou technickosťou. Proste, nikto sa s vami nebabre a musíte mať naň gule 😉 Ak má niekto pocit, že 57 km je naňho krátka trasa, to ešte nevidel hrebeň Hamperokkenu 😀
Aďa okúsila pre zmenu trasu vertikálneho kilometra a 33km dlhého Tromsdalstind Skyrace. Vertikálny kilometer bol rýchly, intenzívny, dostatočne technický s neskutočným výhľadom a dobrou náladou v cieli – na vrchole Blammanu. Proste dokonalá zábava. tromsdalstind zas prekvapil svojou náročnosťou – na technických zbehoch pripomínajúcich naše Tatry som si tiež prišla na svoje.
Ako sami Kilian a Emelie hovoria – zalietate si medzi nebom a zemou a celý čas budete mať výhľad na fjordy.
Na rozdiel od mnohých iných pretekov podobného formátu, na Trømso Skyrace zatiaľ nejestvuje lotéria, a preto, ak si ustriehnete otvorenie registrácie, celkom určite sa vám miesto ujde. V roku 2019 sa štartovacie spoty na najdlhšiu trasu minuli za 3 dni. Registrácia sa väčšinou otvára začiatkom roka.
Highlighty našej výpravy
• NÁRODNÝ PARK JASMUND (Severné Nemecko)
25. Juni 2011 bol tento národný park na jednom z najsevernejších výbežkov Nemecka zapísaný do UNESCO pre svoje nádherné bukové pralesy – jedny z najzachovalejších v Európe. Národným parkom vedie množstvo turistických a cyklo- chodníčkov, my vás prevedieme tým najbohatším na výhľady – kol-dokola ponad nespútané biele kriedové útesy s výhľadom na širokánske Ostsee – dokopy cca 14 km neprestajného ochkania 😉
• HÖGA KUSTEN (Švédsko)
130 km dlhý “High coast trail” – diaľková turistická trasa útesmi centrálneho východného Švédska je celá zapísaná v UNESCO. High coast – v preklade vysoké pobrežie – vzniklo po roztopení ľadov doby ľadovej, keď bolo dramaticky vytlačené nad hladinu oceána. Je to preto jedno z najstarších pobreží sveta a zachovalo si tým jedinečnú flóru, faunu a geológiu.
Celý high coast trail je nádherný a je pre bežca neskutočným zážitkom – pekne upravený single trail sa vnára do hlbokého šťavnatého pralesa, prevedie vás ponad močiare po drevených spevnených lávkach, vypľuje vás na pláži s bielym pieskom, len aby o chvíľu zas vybehol na impozantné vysoké pobrežné útesy s nádhernými výhľadmi. My vás vezmeme na jeho najzaujímavejšiu časť – tú, kde sa nachádza aj Skulleberget – najvyšší vrch, z ktorého budeme pozorovať, ako slnko nezapadne 😀 a Slåttdalsskrevan – jedinečný kaňon, ktorým prebehneme.
• KUNGSLEDEN (Švédsko)
“Chodník kráľov”, ako sa dá názov Kungsleden preložiť, je jednou z najznámejších diaľkových turistických trás Európy. Jej takmer 800 km vedie nespútanou severskou prírodou, pričom ho spravuje STF – švédska turistická federácia – ktorá po jeho dĺžke vybudovala veľké množstvo perfektných ekologických turistických chát a útulní. Klasickému turistovi trvá prechod celej trasy 3-8 týždňov. My na ňom strávime 5 dní. Samotná trasa vedie údoliami a horskými pasmi – nikdy nevystúpi na vrcholky okolitých impozantných hôr, čo zabezpečí veľmi príjemné behateľné prevýšenie. Práve kombinácia nekonečnej divočiny, ktorou vedie jedna veľmi jednoducho a jemne upravovaná a značená trasa, príjemné mierne prevýšenie a skvelé zázemie turistických chát robia z trasy sen každého diaľkoplaza či trailového bežca.
Trasa sa vyslovene núka na diaľkový etapový beh, pri ktorom sa každý deň presuniete celkom slušné množstvo km “naľahko” a večer to zakempíte v zázemí niektorej z chát, ktoré síce nemajú elektrinu, tečúcu vodu a signál, ale majú pohodlné lôžka, skvelo vybavené kuchyne a jedálne, obchodíky na základné zásoby potravín, skvelú kávu a väčšinou ako bonus v cene pobytu – saunu s chladením sa v kryštálovo čistom horskom jazierku.
My vás vezmeme prebádať časť známejšej – severnej časti Kungsledenu – konkrétne štreku o dĺžke 110 km z Nikkaloukty do Abiska. Etapu si rozdelíme na 4 dni behu/turistiky v úsekoch: Nikkaloukta-Kebnekeise-Sälka-Alesjaure-Abisko. Ak by sa kilometráž niekomu málila, vždy po individuálnom dobehnutí na chatu bude možnosť, vybehnúť si ešte niekam do okolia. Etapa vedie aj popod najvyšší kopec Švédska – Mt. Kebnekeise a tak máme na pláne jeden deň zotrvať na Kebnekeise chate a ak počasie dovolí – pokúsiť sa o výstup. Viac info k výstupu aj k samotnému Kungsleden s vami radi odkomunikujeme po registrácii.

Vrchol Mt. Kebnekeise
• SENJA (Nórsko)
Druhý najväčší nórsky ostrov leží asi 350km nad polárnym kruhom a je pre nás jedným z najfascinujúcejších výjavov prírody. Menší a menej turistický ako známejšie Lofoty, no tu akoby niekto všetky krásy Lofôt natlačil na jednu kopu. Vznikli tak dychberúce fjordy a pokrútené zubaté vrcholky. Na niektoré vedú jednoduchšie behateľné, na iné trochu technickejšie výšľapy, no väčšinou ich viete spraviť za deň hneď niekoľko, veľakrát z jedného východzieho bodu. Akoby ste trailového bežca na deň vyložili na úžasné ihrisko. Segla, Barden, alebo najvyšší Breidtinden – to sú len traja z minimálne tuctu vrcholkov, na ktoré sme vyliezli a z ktorých si môžete s našimi radami vybrať, čo stihnete za deň pobehať. Zakempíme sa pod týmito fešákmi a nech si každý pobehá, koľko mu len srdco piští.

Janko na vrchole Breidtindenu – najvyššieho štítu Senji
• TRØMSO (Nórsko)
Aj keď nie sme mestské typy, toto mestečko nás dostalo. Mekka outdooristov, kde si nikto nepotrpí na luxus, maximálne tak na dobrú kávu a “cinnamonbun”, kde sa vonku športuje celoročne, kde ťa na turistike predbehne každý šesťdesiatnik aj 5-ročné dieťa a kde sa s kamošmi “do spoločnosti” chodí najmä do okolitých hôr. A veru je do akých. Fjordy a kopce v okolí Tromsa sú nádherné a jeden by tu mohol stráviť aj rok a nestihol by všetko pobehať. My vám skúsime predstaviť to najkrajšie, čo okolie ale aj mesto ponúka.

Trollie domčeky v horách nad Tromsom
Program
PI 17.7. Podvečer vyrazíme zo Zázrivej smer Poľsko – spíme v stanoch na divoko pri Poľských piesočných dunách
SEVERNÉ NEMECKO
SO 18.7. Cesta Poľsko – Sassnitz. Poobede 14 km beh krásnym bukovým pralesom v Národnom parku Jasmund, známom dychberúcimi bielymi útesmi. V noci kompa Sassnitz – Trelleborg
ŠVÉDSKO
NE 19.7. Ráno jóga na móle v Trelleborgu. Cesta Trelleborg – Björnö. Poobede beh 10km okolo ostrova Björnö, spíme v kempe na Björne – v stanoch, so sprchou, práčovňou. Večer možnosť navštíviť neďaleké mesto Västeräs
PO 20.7. Cesta Björnö – Národný park Skuleskogen na Höga Kusten. Podvečer beh cez pobrežný národný park plný krásnych výhľadov, prípadne môžete bežať ďalej po Höga Kusten – 9 až XY km. Po ceste najvyšší vrchol parku a úžasný kaňon Slattdalskrevan. Spíme v stanoch na divoko.
UT 21.7. Ráno jóga. Cesta Skuleskogen – Kiruna. Oddychový deň. Po ceste zastávka na kúpačku v jazere, na nákupy či obed v meste. Spíme v stanoch na divoko, prípadne možnosť ubytovania v STF chate v Kirune na začiatku treku – na vlastné náklady.
ST 22.7. Vyrážame na Kungsleden trail – Nikkaloukta – Kebnekeise STF chata – 19 km beh/trek, spíme na STF chate
ŠT 23.7. Kungsleden trail – deň ostávame na chate – možnosť výstupu na Mt. Kebnekeise – najvyššiu horu Švédska / alebo sa prebehnúť opačným smerom po Kungsleden / alebo ostať na chate regenerovať a saunovať sa. Spíme na STF chate
PI 24.7. Kungsleden trail – Kebnekeise STF – Sälka STF – 26 km. Spíme na STF chate
SO 25.7. Kungsleden trail – Sälka STF – Alesjaure STF – 25 km. Spíme na STF chate
NE 26.7. Kungsleden trail – Alesjaure STF – Abisko – 36 km. Spíme na divoko v stane, prípadne možnosť ubytovania v perfektnej STF chate v Abisku na konci treku – na vlastné náklady.
NÓRSKO
PO 27.7. Cesta Abisko – Senja. Oddychový deň. Nákup potravín. Podvečer po zakempení možnosť individuálne vybehnúť na niektorý z mnohých vrcholov v okolí Mefjordbotn. Spíme v stanoch v kempe – sprcha, práčovňa.
UT 28.7. Ostávame na Senji – výstup na Breidtinden – najvyšší vrchol ostrova, prípadne jednoduchšia alternatíva. Kúpačka v jazere. Spíme v stanoch na divoko.
ST 29.7. Senja – prebeh po hlavnej turistickej trase naprieč ostrovom – beh z bodu A do B, cca 20km, kde nás bude čakať auto. Večer presun na ostrov Kvaløya. Spíme v stanoch na divoko.
ŠT 30.7. Ráno pretek Blamman VK – deň pretekov, povzbudzovania, príp. možnosť vyliezť si krásnu trasu aj pre nepretekajúcich. Poobede jóga na móle. Spíme v stanoch na divoko.
PI 31.7. Mesto Trømso – oddychový deň, príp. individuálny výlet. Spíme v chatkách v kempe – sprcha, práčovňa.
SO 01.8. Trømso Skyrace – deň pretekov, povzbudzovania, príp. individuálny výlet. Spíme v chatkách v kempe – sprcha, práčovňa.
NE 02.8. Let z Trømsa do Viedne/Krakowa
Cena
V cene 16-dňového zájazdu je zahrnuté:
- doprava na trase Zázrivá – Tromso vrátane všetkých zachádzok v rámci bežeckých výletov, trajekty.
- 15x Polpenzia – raňajky a večera každý deň okrem dňa pretekov – pripravované na campinggase
- 1x prenocovanie v kempingu v stane, 2x prenocovanie v kempingu v chatke, 5x prenocovanie v horskej chate STF
- Služba a know-how nás troch (viď kapitolu “o nás”) sťaby šoférov, cestovných sprievodcov a koordinátorov, ale aj bežeckých a kondičných trénerov
- Hodinka jógy, strečingu či posilňovania kedykoľvek to priestor a počasie dovolí
V cene nie je zahrnuté:
- spiatočná cesta – odporúčame let z Tromsa do Viedne alebo Katowíc – od 140 eur
- obedy – nákup v obchode cca 4-5 eur, bageta na pumpe cca 5-7 eur, obed v reštaurácii 13-25 eur
- členstvo v STF – potrebné na prenocovanie v STF chatách – cca 100 eur – musí si každý vybaviť pred cestou individuálne – viac info po registrácii
- prípadné dodatočné ubytovania ako alternatíva k stanovaniu na divoko – môže sa stať, že v rámci veľmi zlého počasia sa k tomu uchýlime všetci. Treba rátať cca 40 eur na spoločnej chatke / os / noc.
- poplatky za pranie a sušenie – cca 5 eur / pranie alebo sušenie vecí po 1 týždni
Keďže nechceme uskutočnenie zájazdu úplne limitovať naplnením kapacity, suma sa bude odvádzať od počtu účastníkov:
4 účastníci (minimum na konanie zájazdu) – 1250 eur
5 účastníkov – 1210 eur
6 účastníkov – 1170 eur
Keďže chaty a trajekty musíme objednávať čo najskôr vopred, pri rezervácii je potrebné uhradiť NEVRATNÚ ZÁLOHU 500 eur. Zvyšok sumy je možné zaplatiť v dvoch splátkach – ďalších 300 eur do konca februára 2020 a zvyšok sumy – medzičasom bude jasné, koľko je presná suma – do konca júna 2020. V prípade zranenia či choroby zvážte, či sa predsalen nebudete môcť zájazdu zúčastniť. Miesta, ktoré navštívime, sú krásne a stoja za návštevu, aj keď behať nebudete môcť. Ak predsa zvážite, že sa nechcete zúčastniť, môžete za seba nájsť náhradu. Ak nikoho nenájdete a predložíte nám lekárske potvrdenie o dôvode, pre ktorý sa nemôžete zúčastniť, vrátime Vám druhú, príp. tretiu splátku. Keďže však za prvých 500 eur musíme vopred urobiť rezervácie, ktoré sa stornovať nedajú, táto suma sa stornovaným rezerváciám nevracia za žiadnych okolností, ani keď sa pobyt nakoniec zruší. V prípade, že my zrušíme pobyt a vy ste Vašu rezerváciu zrušiť nechceli, bude Vám, samozrejme, vrátená celá doposiaľ zaplatená suma.
Pre koho je zájazd určený
Tento bežecký zájazd je určený trailovým bežcom NEzačiatočníkom (nechcem písať pokročilým, lebo ľudia sa vždy zbytočne zľaknú, aj keď do tejto kategórie patria). Trasy, ktoré sú v našom bežeckom pláne (okrem časti Kungsleden, tam na max 36km po skoro rovine však máte celý deň vlastným tempom, kľudne aj chôdzou) sa pohybujú v rozpätí 10-20 km. Treba rátať aj s väčším či menším prevýšením. Na pár dní sú miesto behu na pláne skôr technické výstupy na vrcholky, do ktorých ale nebudeme nikoho nútiť – môžte ostať regenerovať, alebo si ísť zabehať. Približne na každý štvrtý deň je naplánovaná bežecká prestávka. To však neznamená, že si nemôžete dať pauzu aj kedykoľvek inokedy. Keď sa v daný deň nebudete cítiť na beh, vždy môžete ostať pri aute/stane, resp. si trasu môžte skrátiť. Takisto, ak vám kilometre v daný deň prídu málo výdatné, po “zakempení” sa si môžete ešte niekam vybehnúť. Prípadne sa môžeme rozdeliť na dve výkonnostné skupiny, aby si každý prišiel na svoje. Zatiaľ sa na našich bežeckých zájazdoch vždy našlo riešenie k spokojnosti všetkých – sme predsa samostatní dospelí ľudia.
Časť Kungsleden sa trošku vymyká zvyšku zájazdu. Pôjde o 4-dňový výlet s prespávaním na horských chatách, pričom začneme v bode A a skončíme v bode B. Dĺžky trasy, ktoré bude potrebné prekonať, sa pritom každý deň pohybujú medzi 20 a 36km. Tu je však potrebné dodať, že:
- Na ich prekonanie budeme mať vždy celý deň bez zapadajúceho slnka, takže kľudne môžete niektorý deň vymeniť beh za chôdzu, ísť svojim tempom a na konci dňa sa proste všetci stretneme na chate – jeden z nás organizátorov bude vždy iste dohliadať na posledných 😉
- Keďže ide o jednu z najznámejších diaľkových škandinávskych trás, je výborne označená, zjavná, stretnete pomerne dosť turistov a nedá sa na nej stratiť.
- Po ceste bude viacero spravovaných chát – cca každých 10km – ktoré sú kompletne vybavené, kde si môžete kúpiť niečo pod zub, či schovať sa pred nečasom
- Prevýšenie je minimálne a typické drevené chodníčky ponad močiare, ktoré tvoria asi tretinu trasy, poskytujú veľmi príjemné odpružené pobehaníčko.
- Ak by niekomu podaktorý deň nestačilo, zo všetkých chát je možnosť, vybehnúť si ešte niekam hore.
Keďže je kvôli množstvu batožiny, ktorú je potrebné si pribaliť, kapacita účastníkov značne obmedzená – 10 ľudí – radi by sme medzi seba privítali bežcov. Bola by škoda, aby jedno z mála miest zabral nebežec, prípadne niekto, kto zvládne max. 10 km, lebo tým pádom sa väčšiny programu nebude môcť zúčastniť, resp. vždy si to bude musieť nejako alternatívne logisticky vymyslieť. Nejde nám pritom v žiadnom prípade o rýchlosť – nikam sa nebudeme ponáhľať a vždy sa nejako dohodneme/počkáme – ide skôr o dĺžku trasy, ktorú budete schopní zdolať, keďže väčšinou pôjde o okruhy, resp. trasy z A do B.
V neposlednom rade treba podotknúť, že zájazd nie je určení princeznám a mäkkýšom, ktorí si potrpia na luxus hotelov. Rátajte s tým, že väčšinu nocí strávite v stane, ktorý si budete musieť zakaždým rozložiť a zbaliť, občas určite zmoknete, kvôli stiesneným kapacitám v dodávkach sa budete musieť zbaliť šetrne, takže občas si jedno tričko budete musieť obliecť aj dva dni po sebe. Pár dní sa možno neumyjete a celkom určite si pár dní – možno aj týždeň – neumyjete vlasy či neoperiete. Tu sa dostávame k ďalšiemu bodu – zrejme to po čase nebude v našich autách voňať ako fialky. Keď budeme spať v chatkách, bude to v tzv. dormoch – miestnostiach, kde je niekedy až 8 postelí. No a tiež musíte byť otvorení kompromisom. Pri takomto zájazde sa naozaj nedá dokonale vyhovieť všetkým, a preto sa možno občas budete musieť trochu premôcť, dať o 2-3 km viac, než sa vám chce, prípadne zmieriť s menším objemom, než by ste si predstavovali. Ide predsa najmä o pohodu a bezpečnosť celej akcie. Ak si však akcia priláka tých správnych ľudí, ako tomu bolo aj pri minulých razoch, budete mať zážitok a priateľov na celý život.
Cesta
Preprava na trase Zázrivá – Tromso bude zabezpečená dlhou 9-miestnou dodávkou. Dokopy prejdeme naozaj veľké množstvo kilometrov, že ich tu radšej ani písať nejdem, no cesta a zastávky sú vymyslené tak, aby ste to čo najmenej vnímali, veľa sa hýbali a po ceste videli a pobehali to najkrajšie, čo sa dá. Okrem prvých dvoch intenzívne prepravných dňoch by sme ďalšie dni, na ktoré je naplánovaná preprava radi jazdou strávili max. 5 hodín. Z Nemecka do Švédska sa preplavíme 5-hodinovým trajektom, ktorý rezervujeme vopred a ďalší oveľa kratší trajekt zrejme použijeme pri preprave z ostrova Senja.
Na spiatočnú cestu vám veľmi odporúčame zakúpiť si letenku z Tromsa do Viedne alebo Katowíc na nedeľu 2.8.2020. Jej cena začína pri skorom nákupe už na 140 eur, čo je menej, než by ste dali za návrat s nami dodávkou a trajekt, aj keby sme si rozpočítali čisto len náklady. Navyše, cesta naspäť nám potrvá ďalší týždeň. Stany a iné objemné veci vám radi prepravíme na Slovensko dodávkou. Ak však máte vela dovolenky a dobrodružného ducha, je tu, samozrejme, aj možnosť, pridať sa na cestu späť k nám.
Ubytovanie
Vďaka zákonu, ktorý povoľuje stanovanie “na divoko”, je možné budget nášho zájazdu držať ako-tak na uzde, lebo ubytovanie, hoci aj v kempingu, je v Škandinávii dosť nákladné. Asi polovicu nocí teda vyskúšame stráviť v stane. 8 nocí plánujeme stráviť buď v kempingoch – 1x v stane a 2x v chatke – alebo v horských chatách. Viac info v programe.
Strava

Nejak takto ale vo väčšom 😀 😀
Počas celého pobytu sa budeme snažiť, zabezpečiť vám jednoduché, ale sýte a výživné raňajky a večere. Varíme výhradne vegetariánsky. Pripravovať ich budeme na plynovej bombe, takže, prosím, nečakajte žiadne švédske stoly. V prípade, že nám počasie varenie vonku skutočne nedovolí, budeme vás musieť poprosiť o pochopenie a ochotu, najesť sa z vlastných zásob, prípadne zastaviť sa v obchode/na pumpe/pizzu.. veď sme ľudia a ešte k tomu cool – sme predsa bežci 😀 My vám to zas vynahradíme pri ďalšom varení nejakým extra šmakom 😉 Obedy budú prebiehať vo vlastnej réžii. Väčšinou budeme v teréne, alebo na ceste, takže buď to bude z vlastných zásob, alebo sa zastavíme na pumpe, ktoré, mimochodom, ponúkajú oveľa lepší a čerstvejší výber ako tie naše.
Kto sa o vás bude starať

Aďa a Janko Jogošíci
Aďa a Janko “Jogošíci” – sme dvaja milovníci hôr a pohybu, ktorí sa rozhodli svoje hobby pretaviť do práce a presťahovali seba a svoje kurzy do malebnej 100-ročnej dreveničky v Zázrivej. Ako ultrabežci sa “špecializujeme” na trailový beh, teda prírodný nespevnený terén a dlhé krásne bežecké okruhy. Obaja sme joga inštruktori, Janko je navyše športový výživový poradca a skvelý kuchár (áno, čaruje aj na campingovej dvojplatničke :D) a Aďa – bežecká trénerka – sa ďalej vzdeláva v oblasti fyzioterapie a ajurvédy. Veríme, že spojenie vytrvalosti prameniacej z horského behu, výbušnej sily, ktorú nám dáva silový tréning a vedomej sily a rovnováhy, ktorú hľadáme v jóge spolu s dostatočným relaxom a regeneráciou je tým správnym mixom nielen pre viditeľné športové úspechy, ale aj pre dlhovekosť a šťastný život v zdraví. Tento mix už druhým rokom servírujeme ďalším športovým nadšencom na našich jógových a bežeckých pobytoch v Kolibe u Jogošíka. Ak nám popri Jogošíkovi ostane kúsok času, radi zdolávame ľahšie horolezecké cestičky, Tatranské a Alpské štíty a ľadovce, cestujeme a ochutnávame svet 😉 Minulý rok sme sa rozhodli, vziať na naše bežecké výlety aj vás a bol z toho skvelý 10-dňový výlet pod Mont Blanc s geniálnou partičkou ľudí. Na tento výlet sme si prizvali na pomoc ešte Dávida – mladú nádejnú bežeckú hviezdu, dobrého kamaráta, šikovného makača a skvelého človeka, s ktorým sme už čo-to pobehali a ktorý sa bude starať o váš maximálny comfort.
Update január 2020
17. 07. – 02. 08. 2020 – voľné 2 miesta
Zájazd si, prosím, rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk.
Kompletnú ponuku našich pobytov nájdete aj tu>>.