Run Strong – zimná bežecká silová príprava

20. – 23. 01. 2022  (3 noci / alternatívne možnosť len na 2 noci)

Každý zanietený bežec vie, že po zimnom odpočinku je dobré, začať tréning príjemnými behmi v nízkej tepovej frekvencii a kvalitným silovým tréningom, aby sa v sezóne predišlo zraneniam z preťaženia. Málokto to však tak robí a len čo sneh začne miznúť, strmhlav sa vrhne na náročné behy a snaží sa čo najskôr nadobudnúť stratenú rýchlosť. Poďte s nami konečne raz odštartovať bežeckú sezónu správne!

jar jogosik

Príroda v našom okolí je koncom februára ešte zimne čarovná a zasnežené trailíky na rozdiel od našich klasických bežeckých pobytov nedovolia veľký bežecký objem. Každý deň však odštartujeme krátkym výbehom do okolia v pomalom tempe a nízkych tepoch a na chvíľu sa pokocháme tou zimnou nádherou.

silovy trening pre bezcov

Gro tréningu však bude tvoriť funkčný a silový tréning, pri ktorom si ukážeme niekoľko základných cvikov na posilnenie kľúčových bežeckých partií, ktoré bude veľmi prospešné, osvojiť si do celej bežeckej sezóny.  Doplníme ho bežeckou jogou, hlbokým strečingom na partie, ktoré majú sklon k prílišnému zaťažovaniu a restoratívnou jogou, ktorou sa naučíme, skľudniť nervovú sústavu ako kompenzáciu k telo stresujúcemu tréningu. Dychové cvičenia vám zas určite pomôžu, odbúrať predpretekovú nervozitu, prípadne celkovo zlepšia vašu dychovú kapacitu.

silovy trening  joga studio zazriva

restorative-yoga-workshop-photos-515129  pranayama

Podvečer máme pre vás pripravenú športovú masáž, od šikovnej masérky, s ktorou spolupracujeme,  alebo myofasciálnu masáž od nášho Janíčka, vyhriatu parádnu záhradnú fínsku saunu s bylinkovými nálevmi a jedinečným ochladzovaním sa v potôčiku či snehu.

masaz jogosik  wellness jogosik

denny rezim  winterOrava02.jpgSauna koliba u Jogosika.jpg  sauna koliba u jogosika

Pre koho je pobyt určený?

Run Strong pobyt je určený všetkým bežcom, aj začiatočníkom, keďže o samostatné nabehané kilometre nám pôjde menej. Takisto radi privítame aj fit športovcov nebežcov, ktorí by sa chceli skúsiť popasovať so zopár zasneženými kopčekmi v pohodovom tempe, prípadne ich láka najmä silový tréning a počas spoločných behov sa pôjdu radi poprechádzať. Pri samotných behoch a turisticko-bežeckých výletoch sa delíme do dvoch výkonnostných skupín, takže si prídu rovnako začiatočníci ako aj pokročilí bežci 🙂

zimny bezecky pobyt  17121456_10212174785030067_1314929711_o

Už teraz sa vám môžu zbiehať slinky na našu vegetariánsku farebnú polpenziu, ktorej gro tvoria sezónne lokálne potraviny, čiastočne dopestované aj v našej záhradke, s láskou pripravené podľa zásad ajurvédskej kuchyne. Každé ráno pre vás pečieme domáci kváskový chlebík z múk vyberaných podľa sezónnych ajurvédskych zásad. Súčasťou raňajok je aj kávička – na mlynčeku máme skvelú kvalitnú kávu od malej Žilinskej značky Habesh. Väčšina mliečnych výrobkov, ktoré používame je v bio kvalite a vajíčka z voľného výbehu. Večeru podávame formou teplého bufetu o niekoľkých chodoch. Ak budete mať šťastie, bude aj koláčik 😉

Blackcurrant-jam-680x955.jpg  mak7.jpg

vegetariansky bufet jogosik.jpg

V balíčku za 190eur / os na vás čaká:

– 3x ubytovanie v dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou (príplatok za samostatnú izbu, ak prichádzate sami a nechcete zdieľať izbu s niekým cudzím, je 60eur)
– 3x vegetariánska polpenzia, 2x ľahký obed
– 1x 30 min. športová alebo myofasciálna masáž
– 1x funkčný kondičný tréning
– 1x kruhový silový tréning
– 1x bežecká joga
– 1x pranayama – dychové cvičenie
– 1x hlboký strečing
– 1x krátky bežecký výlet do okolia – do 1,5hod. , 1x dlhší turisticko-bežecký výlet na východ slnka – do 3 hod.
– privátna fínska sauna s bylinkovým nálevom 60min

Alternatívne možnosť 2 noci za 150eur. Viac info mejlom.

AKTUÁLNE TERMÍNY

aktualizácia január 2022

20. – 23. 01. 2022 – 0 voľných miest / z 12

Termíny si, prosím, rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk.