Run Strong – zimná bežecká silová príprava

19. – 22. 01. 2023  (3 noci / alternatívne možnosť len na 2 noci)

Každý zanietený bežec vie, že po zimnom odpočinku je dobré, začať tréning príjemnými behmi v nízkej tepovej frekvencii a kvalitným silovým tréningom, aby sa v sezóne predišlo zraneniam z preťaženia. Málokto to však tak robí a len čo sneh začne miznúť, strmhlav sa vrhne na náročné behy a snaží sa čo najskôr nadobudnúť stratenú rýchlosť. Poďte s nami konečne raz odštartovať bežeckú sezónu správne!

V balíčku za 270eur / os na vás čaká:

– 3x ubytovanie v 2-lôžk. izbe s vlastnou kúpeľňou
– 3x vegetariánska polpenzia, 1x ľahký obed
– 30 min. športová masáž
– 1x funkčný kondičný tréning
– 1x kruhový silový tréning
– 1x bežecká joga
– 1x pranayama – dychové cvičenie
– 1x hlboký strečing
– 2x bežecký výlet: 1x do 1,5hod. a 1x dlhší na východ slnka – do 3 hod.
– záhradná fínska sauna 50min – max 4 os. naraz

 

jar jogosik

Príroda v našom okolí je koncom februára ešte zimne čarovná a zasnežené trailíky na rozdiel od našich klasických bežeckých pobytov nedovolia veľký bežecký objem. Každý deň však odštartujeme krátkym výbehom do okolia v pomalom tempe a nízkych tepoch a na chvíľu sa pokocháme tou zimnou nádherou.

silovy trening pre bezcov

Gro tréningu však bude tvoriť funkčný a silový tréning, pri ktorom si ukážeme niekoľko základných cvikov na posilnenie kľúčových bežeckých partií, ktoré bude veľmi prospešné, osvojiť si do celej bežeckej sezóny.  Doplníme ho bežeckou jogou, hlbokým strečingom na partie, ktoré majú sklon k prílišnému zaťažovaniu a restoratívnou jogou, ktorou sa naučíme, skľudniť nervovú sústavu ako kompenzáciu k telo stresujúcemu tréningu. Dychové cvičenia vám zas určite pomôžu, odbúrať predpretekovú nervozitu, prípadne celkovo zlepšia vašu dychovú kapacitu.

silovy trening  joga studio zazriva

20220121_121043 pranayama

Podvečer máme pre vás pripravenú športovú masáž, od šikovnej masérky, s ktorou spolupracujeme, alebo myofasciálnu masáž od nášho Janíčka, vyhriatu parádnu záhradnú fínsku saunu s bylinkovými nálevmi a jedinečným ochladzovaním sa v potôčiku či snehu.

20210129_160211-1 winterOrava02.jpg masaz chrbta koliba u jogosika

sauna koliba u jogosika

Pre koho je pobyt určený?

Run Strong pobyt je určený všetkým bežcom, aj začiatočníkom, keďže o samostatné nabehané kilometre nám pôjde menej. Takisto radi privítame aj fit športovcov nebežcov, ktorí by sa chceli skúsiť popasovať so zopár zasneženými kopčekmi v pohodovom tempe, prípadne ich láka najmä silový tréning a počas spoločných behov sa pôjdu radi poprechádzať. Pri samotných behoch a turisticko-bežeckých výletoch sa delíme do dvoch výkonnostných skupín, takže si prídu rovnako začiatočníci ako aj pokročilí bežci 🙂

zimny bezecky pobyt  17121456_10212174785030067_1314929711_o

Už teraz sa vám môžu zbiehať slinky na našu vegetariánsku farebnú polpenziu, ktorej gro tvoria sezónne lokálne potraviny, čiastočne dopestované aj v našej záhradke, s láskou pripravené podľa zásad ajurvédskej kuchyne. Každé ráno pre vás pečieme domáci kváskový chlebík z múk vyberaných podľa sezónnych ajurvédskych zásad. Súčasťou raňajok je aj kávička – na mlynčeku máme skvelú kvalitnú kávu od malej Žilinskej značky Habesh. Väčšina mliečnych výrobkov, ktoré používame je v bio kvalite a vajíčka z voľného výbehu. Večeru podávame formou teplého bufetu o niekoľkých chodoch. Ak budete mať šťastie, bude aj koláčik 😉

Blackcurrant-jam-680x955.jpg  mak7.jpg

vegetariansky bufet jogosik.jpg

 
  Aktuálne termíny / obsadenosť (aktualizácia január 2023)

  19. – 22. 01. 2023 - 6 miest voľných / z 13

  Príplatok za samostatnú izbu, ak prichádzate sami a nechcete zdieľať dvojku s inou cudzou osobou rovnakého pohlavia, ktorá tiež prichádza sama, je 120eur. 

  Termíny si, prosím, rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk
  Kompletnú ponuku našich pobytov nájdete aj tu>>

  Naše pobyty začínajú v popoludňajších hodinách. Presný program pobytu sa definuje až po upresnení počtu účastníkov a obdržíte ho po registrácii cca týždeň pred pobytom.

  Pri rezervácii sa platí záloha vo výške 50% z ceny pobytu. 
  Pri rezervácii nám môžte rovno poslať svoje údaje na faktúru - aspoň meno a adresu. 
  V prípade zrušenia alebo presunutia pobytu zo strany organizátora alebo z dôvodu vyššej moci (napr. covid nariadenia), bude záloha účastníkom vrátená v plnej výške. 
  Na naše pobyty sa nedá uplatniť rekreačný poukaz!!!