Dolomiti Trail running camp s Jogošíkmi ( + DoloMythsRun pretek)

 
8. - 17. 7. 2022 - 10 dní / 9 nocí 

 Canazei, Val di Fassa, Dolomity, Taliansko 

10 dní nasávania trailovej pohody s rovnako “postihnutými” ľuďmi, vychutnávania i prekonávania sa, svalovice i regenerácie a pohody, skvelej výživnej stravy, doplnkového cvičenia, jogy, wellness v krásnom ubytovaní a masáž, ktorá vás pripraví na vyvrcholenie kempu – jedni z najkrajších trailových pretekov v Európe. Účasť na nich, samozrejme, nie je podmienkou účasti na tomto kempe. Ak sa vám nechce posledné dni pred pretekom regenerovať, ale radšej bude ďalej objavovať nádhery Dolomitov, úplne vám rozumieme! My sa však už po patáliách posledných dvoch rokov pretekovej atmošky nevieme dočkať!

Prečo Dolomity

Dolomity sú pre trailového bežca, horolezca a inak outdoorovo založeného človeka ako rajská záhrada plná šťavnatého ovocia na dosah ruky. Okrem behu sa núka nespočet možností na horskú turistiku, lezecké a horolezecké výpravy, bicyklovanie a pod. Dolomity sú ako veľké talianske ségry francúzskeho Chamonix, kde sme organizovali naše kempy posledné 3 roky. Nadišiel čas na zmenu vzduchu, a tak sme vypočuli vaše prosby a vezmeme vás do krajiny skalných obrov, krikľavo-zelených lúk a nekonečných singletrailov.  Na svoje si prídu bežci vychutnávači, ktorí radšej príjemne behateľné trasy s krásnymi výhľadmi, ale aj nezastaviteľní ultráči, ktorí si chcú dať riadne technicky do tela.

Dolomity sú naozaj obrovská oblasť. Väčšina územia leží v talianskej provincii Belluno, zvyšok územia zasahuje do provincií Bolzano a Trento. Územie pohoria je rozdelené na Západné (Dolomiti di Brenta), Východné (Dolomiti d’Oltrepiave) a na juhozápade tzv. Malé Dolomity (Piccole Dolomiti). Určite nestihneme vidieť a už vôbec nie pobehať všetko, ale skúsime vám vybrať trasy a výlety tak, aby ste videli to najkrajšie z najkrajšieho. Aj vzhľadom na počasie a aktuálne snehové podmienky sa môžte tešiť na niektoré z highlightov tejto oblasti, ako je najvyšší vrch Marmolada, Piz Boé, Monte Civetta, Sorapis, Sassolungo či Tre Cime. 

Prečo v tomto termíne

V strede júla navyše celé mestečko Canazei žije jednou veľmi príjemnou akciou svetového formátu, ktorú hádam nikomu netreba zvlášť predstavovať – DoloMythsRun – jedni z najkrajších bežeckých a ultrabežeckých pretekov v Dolomitoch, ktoré boli pominulé roky dokonca súčasťou svetových Golden Trail Series s participáciou tých najznámejších bežeckých mien súčasnej doby. 

Po Lavaredo Ultra Trail je DoloMythsRun druhou najväčšou bežeckou akciou, ktorá sa v Dolomitoch koná. A práve kvôli tomuto “len” druhému miestu je pre pozorovateľa oveľa príjemnejšia ako LUT. Napriek tomu, že sa už týždeň vopred celé mesto naplní bežcami a pretek cítite na každom rohu (kaviarne ponúkajú zľavy pre bežcov, športové obchody ponúkajú give-aways s logom preteku a pod.), nie je to ešte taká nepríjemná plnka ako pri LUT, čo sme už tiež zažili. Stále nájdete miesto v reštaurácii, miesto na parkovanie, ceny ubytovacích zariadení sú ešte v norme a za pokladňou potravín neprestojíte pol dňa. Takisto, čo sa turistických trás týka, turistická sezóna začína naplno až od polovice júla a vo vyšších polohách sa stále ešte môže držať sneh, preto tam ešte nie je taká tlačenka a chaty beznádejne vybookované ako ďalej smerom k jeseni. Vyskúšali sme v Dolomitoch už viacero termínov a začiatok leta sa jednoznačne stal našim favoritom. Viac o preteku sa dočítaš nižšie.

V cene 690 eur na Teba čaká:

 • doprava v našej dodávke na trase Bratislava-Canazei a naspäť
 • doprava v rámci jednotlivých výletov
 • 9x ubytovanie na zdieľanej 2-lôžkovej izbe v 3* apartmánovom dome Garni Princess
 • 9x výdatné zdravé vegetariánske raňajky
 • 5x výdatná zdravá vegetariánska večera
 • wellness, bazén a kvalitné fitko zadarmo priamo v ubytovaní
 • 2x bežecká joga na lúke za hotelom
 • 1x hlboký strečing
 • 1x silový tréning bežeckých partií
 • 1x myofasciálna celotelová masáž 60min
 • swag bag s praktickými bežeckými darčekmi od partnerov kempu
 • naše know-how trénerské, fyzioterapeutické i know-how oblasti a plánovanie trás

V cene nie je zahrnuté:

 • štartovné na preteky (radi vám však budeme asistovať pri registrácii)
 • poistenie, odporúčame poistenie od Alpenverein, najmä, ak sa chystáte na preteky
 • obedy, keďže pravdepodobne budeme väčšinu dní naobed “v teréne” a jesť sa bude na chatách, alebo snacky zbalené so sebou
 • 4 večere – v deň príchodu a 2 dni, kedy nebudeme schopní zabezpečiť stravu vzhľadom na participáciu na pretekoch a v deň, keď sa pôjdeme navečerať “von”
 • prípadné vstupné na lanovky
 • cestovné (napr. taxi), ak sa rozhodnete prepraviť sa mimo spoločnej aktivity
 • COVID test, ak bude potrebný na Vaše vycestovanie

Ubytovanie

Toho roku sme sa v komforte posunuli o level vyššie a oproti campingu z predošlých kempov sme nám ubytovanie zabezpečili v príjemných apartmánoch priamo na okraji strediska Canazei, kde sa štartujú preteky. Cena je tým o kúštik vyššia, no stále vzhľadom na lokalitu a komfort bezkonkurenčná. Je odtiaľto blízko do všetkých najkrajších kútov Dolomitov. Trojhviezdičkové apartmány Garni Princess ponúkajú skvelé zázemie pre oddych po aktívnom dni. Postele sú zabezpečené v dvoch apartmánoch pre 4 ľudí. Každý apartmán má svoj balkón krásnym výhľadom, kúpeľňu, kuchynku a jednu izbu zdieľajú 2 osoby. Niektoré z lôžok sú manželské, ostatné poschodové. Samostatnú izbu nevieme zabezpečiť. Priamo v ubytovaní máme k dispozícii rodinnú reštauráciu a zadarmo vstup do bazéna, wellnesska a malého fitka. Rovno za ubytovaním nám začínajú nádherné turistické trasy a nádherná lúka sa núka na rannú jogu, strečingy a silové cvičenie. Možno to nebude luxus štvorhviezdičkového hotela, ale ak ste nastavení na rovnakej vlnovej dĺžke ako my, budete viac než spokojní (:

Preteky DoloMyths Run

Už sa stalo takou tradíciou, že každému nášmu zahraničnému bežeckému kempu dáme slávnostnú bodku vo forme účasti na nejakom perfektnom preteku. Po minuloročnom Marathon du Mont Blanc toho roku okúsime ďalšiu perly európskeho formátu – DoloMyths Run.

Na výber máte jednu zo 4-och trás:

Ultra – 61km kolečko okolo nádherného masívu Sella, 3580 metrov prevýšenia. Väčšina trasy sa beží v nadmorskej výške nad 1500 m.n.m. a najvyšší bod trasy má takmer 2500 m.n.m. Pobežíte v ústrety známemu vrchu Piz Boé i pozdĺž jediného veľkého ľadovca Dolomitov Marmolada. Registrácia je už otvorená, momentálne je štartovné za zľavnenú cenu – 60 eur.

Half – 33km a 2000 metrov prevýšenia. Ide o trasu z bodu A do bodu B, z veľkej časti po trase Ultra preteku. Náročný výstup vás privedie do najvyššieho bodu trasy – Passo Pardon vo výške takmer 2400 m.n.m. Registrácia je už otvorená.

Sky – 22km, 1750 metrov prevýšenia. Kratšia, ale svojou náročnosťou najzaujímavejšia z trás. Pretek vás extrémne preverí v náročnom stúpaní na samotný vrchol najvyššej hory tejto časti Dolomitov – Piz Boé – 3152 m.n.m. Z tohto dôvodu bol pretek posledné 2 roky zahrnutý aj do známych Golden Trail Series. Záujem je oňho veľký, preto svoju registráciu otvára až v neskorej jari a rýchlo sa napĺňa.

VK – Vertikálny kilometer. Pretek do kopca, kde na 2,8 km vzdialenosti pokoríte 1000 výškových metrov na vrchol Spitz – 2460 m.n.m. Čo viac dodať! Záujem je oňho veľký, preto svoju registráciu otvára až v neskorej jari a rýchlo sa napĺňa.

Čo od kempu očakávať

Nečakajte od pobytu klasický bootcamp s prednáškami k technike behu a pevne stanoveným programom od rána do večera. Radi by sme s vami strávili pár skvelých outdoorových dní, ktoré sa ponesú v štýle “výlet s rovnako postihnutými kamarátmi” a ktoré si rovnako užijeme aj my. Celý program budeme prispôsobovať za chodu našim/vašim potrebám a chutiam, počasiu a rozhodne sa vzájomne na seba nemusíme viazať (ale môžeme, keď budeme mať chuť). Na začiatku pobytu si aj vzhľadom na vaše očakávania zostavíme približnú kostru programu – miest, ktoré by sme chceli pobehať či inak navštíviť, dni kedy by sme chceli regenerovať – a ak vám bude vyhovovať, pridáte sa k programu, ak nie, pôjdete si po svojom.  Samozrejme, radi vám poradíme aj čo sa týka správneho dýchania, bežeckej formy či nastavenia tréningu alebo stravy, ale nečakajte o tom ucelené prednášky. Takisto nečakajte nijaký luxus v podobe 4* hotela. Ide o výlet, ktorý možno nebude honosný, čo sa týka nášho zázemia, no bohatý na kvalitný tréning a luxusný na zážitky

Klasický denný režim

Každé ráno vám v kuchynke nášho apartmánu pripravíme výdatné raňajky spĺňajúce výživové potreby bežca, výbornú kávu a čaj. Niektoré dni si ešte pred raňajkami zacvičíme jogu či posilňovacie cvičenia pre kompenzáciu bežeckej záťaže. Po raňajkách sa potom vychystáme na spoločný bežecký výlet na pol dňa. Ak sa bude treba prepraviť autom, je to už zahrnuté v cene. Ak si urobíte extra program, pomôžeme vám so zisťovaním dopravy. Obed väčšinou riešime v strede bežeckého výletu buď v nejakom mestečku po ceste, na horskej chate, alebo z vlastného proviantu, ktorý si prinesiete. Po návrate môžte čas, kým vám my prichystáme večeru, využiť na regeneráciu v hotelovom wellnessku, bazéne, či na Jankovom masérskom stole. Samozrejme, sme za akékoľvek nápady typu “beh na východ či západ slnka” alebo “nočný beh” a radi tomu prispôsobíme program. 

Pre inšpiráciu zopár fotiek z našich ostatných 2 ročníkov zahraničných bežeckých kempov. 

O organizátoroch

Aďa a Janko “Jogošíci” – sme dvaja milovníci hôr a pohybu, ktorí sa rozhodli svoje hobby pretaviť do práce a presťahovali seba a svoje kurzy do malebnej 100-ročnej dreveničky v Zázrivej. Ako ultrabežci sa “špecializujeme” na trailový beh, teda prírodný nespevnený terén a dlhé krásne bežecké okruhy. Obaja sme joga inštruktori, Janko je navyše športový výživový poradca a skvelý kuchár (áno, čaruje aj na campingovej dvojplatničke :D) a Aďa – bežecká trénerka – sa ďalej vzdeláva v oblasti fyzioterapie a ajurvédy. Veríme, že spojenie vytrvalosti prameniacej z horského behu, výbušnej sily, ktorú nám dáva silový tréning a vedomej sily a rovnováhy, ktorú hľadáme v jóge spolu s dostatočným relaxom a regeneráciou je tým správnym mixom nielen pre viditeľné športové úspechy, ale aj pre dlhovekosť a šťastný život v zdraví. Tento mix už druhým rokom servírujeme ďalším športovým nadšencom na našich jógových a bežeckých pobytoch v Kolibe u Jogošíka. Ak nám popri Jogošíkovi ostane kúsok času, radi zdolávame ľahšie horolezecké cestičky, Tatranské a Alpské štíty a ľadovce, cestujeme a ochutnávame svet 

Rezervácie a dôležité upozornenia

 • maximálna kapacita: 10 účastníkov
 • pravideľne aktualizovaný počet voľných miest: 0/10, radi si Vás však napíšeme ako náhradníka
 • registrovať sa treba do: čo najskôr, držíme miesta len účastníkom so zaplatenou zálohou
 • Pobyt si rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk
 • Všetky aktivity na kempe sa dejú na vlastnú zodpovednosť účastníka. Organizátor nezodpovedá za nijaké škody spôsobené na zdraví či majetku účastníka. Podmienkou účasti je poistenie do zahraničia zahŕňajúce extrémne a rizikové športy na celý čas podujatia. Dobrá alternatíva je vyššie spomínaný Alpenverein.
 • Pri rezervácii sa platí nevratná záloha, ktorú je možné zaplatiť v dvoch krokoch: 250 eur pri rezervácii, ďalších 250 eur najneskôr do 30. 5. 2022. Zvyšná suma sa platí až počas pobytu.
 • Na zálohu Vám vystavíme zálohovú faktúru. Do rezervačného emailu nám, prosím, pošlite rovno fakturačné údaje – meno, priezvisko a adresu
 • V prípade úplného zrušenia pobytu zo strany organizátora Vám bude záloha vrátená
 • V prípade sprísnenia COVID nariadení, ktoré by znemožňovali pobyt zorganizovať, Vám bude ponúknutý náhradný termín, na ktorý sa presunie celá Vaša záloha. V prípade, že Vám nebude vyhovovať a budete chcieť pobyt úplne zrušiť, 100eur z celkovej dovtedy zaplatenej sumy nevraciame. Je to z dôvodu, že ani nám ubytovateľ v takom prípade zálohu nevráti, len presunie na iný termín, (polovicu z tejto straty preberáme na seba, polovica ostáva na účastníkovi).