Ajurvédsky pobyt – zdravé vlasy

2.-5.4.2020

Padajú Vám vlasy, robia sa kúty, plešina, zväčšuje cestička, alebo Vám celkovo vaša koruna krásy redne? Alebo máte problém s lupinami? Rýchlo sa mastiacimi vlasmi?Šedinami? Alebo sa proste v poslednej dobe kvalita Vašich vlasov výrazne zmenila a Vás zaujíma prečo? Vedeli ste, že muži s úplnou plešinou majú o 35% zvýšené riziko srdcovocievnych chorôb kvôli upchatým pórom pokožky vlasov a dá sa proti tomu bojovať?

Aj v otázke starostlivosti o vlasy a vlasovú pokožku má ajurvéda unikátny prirodzený prístup pre riešenie problémov. Ako aj pri iných oblastiach nášho zdravia, aj tu sa nesnaží len maskovať problém, ale ide do jeho hĺbky a rieši ho skutočne tam, kde vznikol, čím ho rieši dlhodobo, udržateľne a bez vedľajších účinkov. Spúšťačom problémov môžu byť zmeny v stravovaní, hormonálne zmeny, stres, zmena, či dlhodobo zanedbávaná správna starostlivosť o vlasovú pokožku. Nezúfajte, ajurvéda má naozaj riešenie pre každého, dokonca aj pre ľudí s niekoľkoročnou plešinou. Výsledky nie sú bleskové, ale sú isté a my si vysvetlíme a ukážeme, ako na to, aby ste sa mohli čo najskôr opäť s radosťou pozrieť do zrkadla. A nielen to – správnou starostlivosťou o náš skalp výrazne prispievame aj k celkovo zdravšiemu organizmu.

ajurveda vlasy krasne.jpg

Ajurvéda je vyše 4000 rokov starý ucelený systém prírodnej medicíny, ktorého základom je návrat jedinca k súzneniu s prírodou. v dnešnom uponáhľanom svete sme tento kontakt úplne pretrhli, čo má za následok mnohé ochorenia fyzického i psychického charakteru a celkovo menej spokojný a šťastný život jedinca. Ajurvéda je v dnešnej dobe skvelou pomôckou, ako sa postupne, na základe zopár jednoduchých, lacných, ale veľmi účinných opatrení vrátiť naspäť k šťastnému, zdravému a dlhovekému životu.

vypadavanie vlasov pomoc.jpg  plesina pomoc.jpg

Základom pre nápravu problému s vlasmi je správne definovanie spúšťačov a následná detoxikácia celého organizmu a priamo vlasovej pokožky. Liečenie ďalej dlhodobo pokračuje kvalitnou výživou a manuálnou starostlivosťou. Na našom pobyte si všetky procesy vysvetlíme a nakopneme detoxikáciu špeciálne vyberanou stravou podporenou správnym pohybom, bylinkami a očistnými procedúrami.

 

Aká bude náplň pobytu?

IMG_20190416_123028.jpg

Pre tých, ktorí budú k svojej jarnej očiste chcieť pristúpiť skutočne zodpovedne, začne detox už v pohodlí domova – jogínskou očistou hrubého čreva – tzv. Várisara.  Týždeň pred pobytom od nás obdržíte detailný návod, ako si sami pripravíte očistný roztok na vypitie a cviky, ktoré pritom budete praktikovať, aby sa očista čreva podporila. Ide o úplne bezpečnú a efektívnu techniku, ktorú pred pobytom veľmi odporúčame, no nechávame to na každého zvážení.

ajurveda vlasy diagnostika.jpg

Pobyt u nás začnete osobnou diagnostikou s Aďou – ajurvédskou vlasovou expertkou, s ktorou sa môžete porozprávať o Vašom probléme, vyšetrí Vám skalp a skúsite spoločne nájsť pôvodcu a riešenie. Následne Vám bude na mieru naordinovaná starostlivosť o vlasy, ktorú už budete vykonávať sami doma.

Aby však praktiky, ktoré si domov odnesiete, mali čo najväčší účinok, pokožku hlavy, rovnako ako celý organizmus, musíme najprv reštartovať hĺbkovým detoxom. Ide o hodinovú procedúru, ktorá obnáša ajurvédsku masáž hlavy, prípadne peeling a nanesenie bylinného toniku či masky v závislosti od problému. Bylinky necháte na hlave pôsobiť a následne ich po niekoľkých hodinách sami zmyjete špeciálnym ajurvédskym šampónom.

yelasai peeling.jpg

Na pobyte spolupracujeme s výbornou Švajčiarskou ajurvédskou kozmetikou Yelasai, z ktorej najzákladnejšie výrobky si budete v prípade spokojnosti môcť aj u nás zakúpiť. Ak sa však rozhodnete pre inú kozmetiku, na prednáške Vám vysvetlíme, na čo si pri kúpe dať pozor, a ktoré ingrediencie nášmu skalpu škodia a ktoré bylinky ho, naopak, vyživujú. Na konci pobytu získate aj špeciálny kód na zľavu pre pípadné ďalšie nákupy kozmetiky Yelasai.

yelasai.jpg

 

Strava počas nášho pobytu bude nastavená tak, aby dokonale podporovala celkovú jarnú očistu organizmu. Na rozdiel od našich klasických ajurvédskych pobytov, kde sa snažíme, aby ste vyskúšali čo najširšiu plejádu sezónnych jedál, budeme na tomto striktnejší. V záujme toho, zaťažiť naše trávenie čo najmenej, bude druhov jedál a chodov menej a presne stanovené veľkosti porcií. V ponuke budeme mať od tuhých jedál cez polievky až po ovocné šťavy. Je teda len na Vás, ako intenzívne chcete detoxikáciu podporiť aj stravou. Nie každému šťavová monodiéta prospeje. K správnemu rozhodnutiu Vám isto pomôže diagnostika Vašej dóshe a úvodná prednáška. Viac o jarných stravovacích zásadách si môžete prečítať v tomto našom článku. Neodmysliteľnou súčasťou bude detoxikačný pitný režim.

 

jarny ajurvedsky jedalnicek  healing-detox-green-soup-4.jpg

LemonCorianderSoup.jpg  719107_ovocne-zeleninove-stavy-1_image_620x349.jpg

 

Detoxikačné ajurvédske bylinky

budú neodmysliteľnou súčasťou nášho pobytu. Predstavíme si niekoľko byliniek a ako a kedy je najlepšie ich prijímať a s ich príjmom, samozrejme, začnete už na našom pobyte.

triphala  moringa.jpg

V balíčku za 240 eur / os na vás čaká:

– 3x ubytovanie v dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou (príplatok za samostatnú izbu, ak prichádzate sami a nechcete zdieľať izbu s niekým cudzím, je 100eur)
– 3x vegetariánska polpenzia so zameraním sa na princíp ajurvédskej jarnej očistnej stravy
– 2hod. prednášky k základom ajurvédy so zameraním sa na problematiku vlasov
– 3x ranná joga so zameraním sa na podporu metabolizmu
– 1x 30 min. osobná diagnostika s vlasov
ou terapeutkou
– 2x 30 min. detoxikačná procedúra s peelingom/maskou a ajurvédskou masážou hlavy
– 1x 75 min. fínska sauna
– 1x spoločný výlet do okolitej prírody podľa počasia spojený s jogou či pranayamou na krásnych Zázrivských lúkach
– Ajurvédske bylinky na podporu očisty a výživu vlasovej pokožky
– Praktický darček k starostlivosti o vlasy

 

AKTUÁLNE TERMÍNY

aktualizácia marec 2020

02. – 05. 04. 2020 – voľných 5 miest