Jesenný trailrunningový kemp pod Rozsutcom – všetky úrovne

01.10. – 04.10.2020 – 4-dni (začíname vo štvrtok poobede)

Či už si začal po horách behať nedávno a s kopcami si ešte stále tak úplne netykáš, alebo už beháš nejaký ten rôčik a potrebuješ pred poslednými pretekmi sezóny ešte trochu nakopnúť kondičku či modjo, zlepšiť si techniku, navždy poraziť bežecké zranenia, alebo sa ešte predtým, než sa poberieš na zimný spánok, túžiš rozlúčiť s krásnou prírodou a spoznať pritom ľudí s rovnakou vášňou, si tu správne. Pridaj sa na náš bežecký tréningový kemp na úpätí (a možno aj vrchole) Malého Rozsutca.

bezecky kemp od Zuzu

Ako bude tréningový kemp prebiehať?

Pobeháme lesy, lúky, trailíky pod hlavným hrebeňom Malej Fatry, pozrieme sa na správnu techniku, dýchanie, vyskúšame si bežeckú jogu a kondičný tréning, fyzio-tréning a hĺbkový strečing zamerané na bežecké partie, dáš saunu a pritom si ťa budeme kŕmiť vyberanými vegetariánskymi dobrôtkami, ktoré nám zostaví náš Janko – športový výživový poradca – tak, aby sme čo najviac podporili tvoju regeneráciu a pripravili ťa na ďalší aktívny deň. Pozrieme sa na to, ako predchádzať základným výživovým chybám či zraneniam.

V rámci tohto predĺženého termínu sa dostane priestor aj workshopu na tému “Tréning podľa tepovej frekvencie”, na ktorom sa dozviete, prečo a ako behať podľa tepov, naučíte sa a v praxi vyskúšate, ako si zistiť svoje HR max a ako si podľa neho nastaviť svoj tréning pre dosiahnutie čo najlepších a najbezpečnejších výsledkov. Ak máš športové hodinky s hrudným pásom, určite si ich prines. Ak nemáš, budeš mať možnosť, vyskúšať si hodinky nášho partnera Ralpu – výhradného dodávateľa prémiových športových hodiniek Coros na Slovensko. Počas nášho kempu si vyskúšaš konkrétne model Coros Apex.

Ak sa chceš dozvedieť viac o jóge, ktorú si u nás zacvičíš, alebo našej mňamkóznej strave, pozri a čítaj napríklad v tomto texte >>

kruhac

Kto sa o vás bude starať?

Aďa a Janko – sme dvaja milovníci hôr, pohybu a zdravého jedla, ktorí sa rozhodli svoje hobby pretaviť do práce a presťahovali seba a svoje kurzy do malebnej 100-ročnej dreveničky v Zázrivej. Ako ultrabežci sa “špecializujeme” na trailový beh, teda prírodný nespevnený terén a dlhé krásne bežecké okruhy. Obaja sme joga inštruktori, Janko je navyše športový výživový poradca a Aďa, bežecká trénerka, sa ďalej vzdeláva v oblasti fyzioterapie a ajurvédy. Počas našich víkendových pobytov sa snažíme, celé naše know-how namixovať do čo najkrajšieho športovo-prírodného zážitku.

z preteku svajc swissalpine

Čím sú naše bežecké pobyty iné?

Naučíme ťa pristupovať k svojmu tréningu čo najprirodzenejšie a najzdravšie a tým dosiahnuť dlhodobo udržateľné a zdravé výsledky. Pretože veríme tomu, že tak, ako neexistuje univerzálne telo, tak neexistuje ani univerzálny tréning, ťa naučíme spoznať jedinečnosť svojho tela a mysle a nastaviť si tréning na tvoje špecifické potreby. Pod heslom “Menej je niekedy viac” zohľadňujeme bohaté poznatky z ajurvédy a fyzioterapie a vedieme ľudí nie k rýchlopečeným výsledkom, ale k zdravému a šťastnému telu aj duchu.

Naše krásne trailíky

Revitality kemp

20181014_153339

Pre koho je pobyt určený?

Naše klasické víkendové pobyty sa vždy delia na mierne pokročilých a pokročilých bežcov. V tomto prípade sú vítané všetky úrovne (okrem bežcov úplných začiatočníkov, pre tých v našom hornatom teréne skutočne nie sú podmienky) naraz, keďže dĺžka pobytu nám dovolí, aby si prišiel na svoje každý. Predpokladom je teda pre každého zabehnúť 10 km bez pauzy na rovine vo vlastnom tempe a chuť a ochota, okúsiť aj beh do kopca.

Pri samotných behoch sa delíme do dvoch výkonnostných skupín, takže si prídu na svoje všetci.

Upozorňujeme ešte raz, že dĺžky a charakter trás, ktoré vyberáme, nie sú prispôsobené úplným začiatočníkom, pre ktorých je aj 10km na rovine extrémny výkon. No ak majú chuť, dozvedieť sa hodnotné informácie a rady, zacvičiť si jógu, dobre sa najesť a zregenerovať sa v saune, sú u nás vítaní. Bežecké jednotky si však budú musieť absolvovať vo vlastne réžii.

03done.jpg

joga studio zazriva

V cene 190eur /os je zahrnuté:

3x ubytovanie na dvojlôžkovej alebo trojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou*
2x vegetariánska polpenzia
1x vegetariánska plná penzia s prihliadnutím na nutričné hodnoty potrebné pre správnu regeneráciu. Strava spojená s krátkou prednáškou nutričného športového poradcu.
2x skupinový trailový beh o dĺžke: skupina mierne pokročilí 8-12km, skupina pokročilí 10-20km. Do skupín sa zadelíte sami podľa vlastného uváženia kondície.
1x intervalový bežecký tréning
1,5 hod prednáška – základy princípov tréningu a športovej výživy
1x bežecká jóga
1x hlboký strečing záujmových partií
1x fyzio-tréning záujmových partií
1x kondičný tréning na posielnenie bežeckých partií
1x 75min v záhradnej fínskej saune

*príplatok za samostatnú izbu je 80eur, inak zdieľate izbu buď s osobou, s ktorou prídete na pobyt, alebo s cudzím človekom v prípade, ak prídete sám/a. V druhom prípade vytvárame čisto dámsku a čisto pánsku izbu.

POZOR: V prípade úplného zrušenia pobytu zo strany poskytovateľa z dôvodu nariadení vlády SR v súvislosti s COVID-19 Vám bude suma zálohy vrátená v plnej výške. V prípade zrušenia niektorej služby z daného pobytového balíčka z dôvodu nariadení vlády SR v súvislosti s COVID-19, ak sa však pobyt bude konať, sa bude poskytovateľ snažiť, vynahradiť Vám túto ujmu inou službou. Finančná čiastka za takúto čiastkovú ujmu sa neprepláca/nevracia. 

DSC03598

Aktuálne termíny

aktualizácia september 2020

01. – 04. 10. 2020 5 miest voľných / zo 14

Termíny si, prosím, rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk.

bezecky kemp Zuzu a Adam

Kompletnú ponuku našich pobytov nájdete aj tu>>.

Tak dopobehania, priatelia! 🙂