Trailrunningový kemp pod Rozsutcom – všetky úrovne

  
  11. – 14. 8. 2022 – 4 dni / 3 noci
 

Či už si začal po horách behať nedávno a s kopcami si ešte stále tak úplne netykáš, alebo už beháš nejaký ten rôčik a potrebuješ pred pretekovou sezónou ešte trochu nakopnúť kondičku či modjo, zlepšiť si techniku, navždy poraziť bežecké zranenia, alebo si len užiť krásnu jarnú prírodu, o nič sa nestarať, nechať sa hýčkať a spoznať pritom ľudí s rovnakou vášňou, si tu správne. Pridaj sa na náš bežecký tréningový kemp na úpätí (a možno aj vrchole) Malého Rozsutca.

V cene 210eur /os je zahrnuté:

– 3x ubytovanie na 2- alebo 3-lôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou*
– 2x vegetariánska polpenzia, 1x plná penzia s prihliadnutím na nutričné hodnoty potrebné pre správnu regeneráciu
– 3x skupinový trailový beh o dĺžke: skupina mierne pokročilí 8-12km, skupina pokročilí 10-25km.
– 1x intervalový bežecký tréning na určenie hr max
– 1,5 hod prednáška – základy princípov tréningu a športovej výživy
– 1x bežecká jóga
– 1x hlboký strečing záujmových partií
– 1x fyzio-tréning záujmových partií
– 1x kondičný tréning na posilnenie bež. partií
– 1x 50min v súkromnej záhradnej fínskej saune
– 25min športová masáž

Pobeháme lesy, lúky, trailíky Malej Fatry a Oravskej Magury, pozrieme sa na správnu techniku, dýchanie, vyskúšame si bežeckú jogu a kondičný tréning, fyzio-tréning a hĺbkový strečing – všetko zamerané na bežecké partie, dáš saunu a pritom si ťa budeme kŕmiť vyberanými vegetariánskymi dobrôtkami, ktoré nám zostaví náš Janko – športový výživový poradca – tak, aby sme čo najviac podporili tvoju regeneráciu a pripravili ťa na ďalší aktívny deň. Pozrieme sa na to, ako predchádzať základným výživovým a tréningovým chybám či zraneniam.

V rámci tohto predĺženého termínu sa dostane priestor aj workshopu na tému “Tréning podľa tepovej frekvencie”, na ktorom sa dozviete prečo a ako behať podľa tepov, naučíte sa a v praxi vyskúšate, ako si zistiť svoje HR max a ako si podľa neho nastaviť svoj tréning pre dosiahnutie čo najlepších a najbezpečnejších výsledkov. Ak máš športové hodinky s hrudným pásom, určite si ich prines. Ak nemáš, budeš mať možnosť, vyskúšať si hodinky nášho partnera Ralpu – výhradného dodávateľa prémiových športových hodiniek Coros na Slovensko. Počas nášho kempu si vyskúšaš konkrétne model Coros Apex.

V rámci všetkých našich bežeckých kempov sme sa spojili so značkou Monk Nutrition, a tak budete môct počas behov zadarmo ochutnávať a testovať tieto zdravé, prírodné a mega lahodné slovenské športové doplnky od Červeného kláštora 🤩😎

Kto sa o vás bude starať?

Aďa a Janko “Jogošíci” – sme dvaja milovníci hôr, pohybu a zdravého jedla, ktorí sa rozhodli svoje hobby pretaviť do práce a presťahovali seba a svoje kurzy do malebnej 100-ročnej dreveničky v Zázrivej. Ako ultrabežci a organizátori bežeckých pretekov sa “špecializujeme” na trailový a ultra beh, teda prírodný nespevnený terén a dlhé krásne bežecké okruhy. Obaja sme joga inštruktori, Janko je navyše športový výživový poradca a športový masér a Aďa, kondičná a bežecká trénerka, sa ďalej vzdeláva v oblasti fyzioterapie a ajurvédy. Počas našich víkendových pobytov sa snažíme, celé naše know-how namixovať do čo najkrajšieho športovo-prírodného zážitku. V rámci masáží na našich pobytoch spolupracujeme s viacerými skvelými preverenými masérmi z okolia, resp., ak je na to priestor, myofasciálne masáže vám ponúka aj náš Janko.

Ak sa chceš dozvedieť viac o jóge, ktorú si u nás zacvičíš, alebo našej mňamkóznej strave, pozri a čítaj ich opis napríklad v tomto texte >>

Čím sú naše bežecké pobyty iné?

Naučíme ťa pristupovať k svojmu tréningu čo najprirodzenejšie a najzdravšie a tým dosiahnuť dlhodobo udržateľné a zdravé výsledky. Pretože veríme tomu, že tak, ako neexistuje univerzálne telo, tak neexistuje ani univerzálny tréning, ťa naučíme spoznať jedinečnosť svojho tela a mysle a nastaviť si tréning na tvoje špecifické potreby. Pod heslom “Menej je niekedy viac” zohľadňujeme bohaté poznatky z ajurvédy a fyzioterapie a vedieme ľudí nie k rýchlopečeným výsledkom, ale k zdravému a šťastnému telu aj duchu.

Pre koho je pobyt určený?

Naše klasické víkendové pobyty sa vždy delia na mierne pokročilých a pokročilých bežcov. V tomto prípade sú vítané všetky úrovne (okrem bežcov úplných začiatočníkov, pre tých v našom hornatom teréne skutočne nie sú podmienky) naraz, keďže dĺžka pobytu nám dovolí, aby si prišiel na svoje každý. Predpokladom je teda pre každého zabehnúť 8 km bez pauzy na rovine vo vlastnom tempe a chuť a ochota, okúsiť aj beh do kopca.

Pri samotných behoch sa delíme do dvoch až troch výkonnostných skupín, takže si prídu na svoje skutočne všetci.

Upozorňujeme ešte raz, že dĺžky a charakter trás, ktoré vyberáme, nie sú prispôsobené úplným začiatočníkom, pre ktorých je aj 8km na rovine náročný výkon. No ak majú chuť, dozvedieť sa hodnotné informácie a rady, zacvičiť si jógu, dobre sa najesť a zregenerovať sa v saune, sú u nás vítaní. Bežecké jednotky si však budú musieť absolvovať vo vlastnej réžii.

 Aktuálne termíny / obsadenosť (aktualizácia júl 2022)  

 11. - 14. 8. 2022 - zo 14 , ale radi si Vás napíšeme ako náhradníkov

Termíny si, prosím, rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk  
Kompletnú ponuku našich pobytov nájdete aj tu>>. 
 
Pri rezervácii sa platí záloha vo výške 50% z ceny pobytu.   
Pri rezervácii nám môžte rovno poslať svoje údaje na faktúru - aspoň meno a adresu.   
V prípade zrušenia alebo presunutia pobytu zo strany organizátora alebo z dôvodu vyššej moci (napr. covid nariadenia), bude záloha účastníkom vrátená v plnej výške.   
Na naše pobyty sa nedá uplatniť rekreačný poukaz!!!