Trailrunningový kemp pod Rozsutcom – všetky úrovne

   
    28. 04. – 01. 05. 2023 – 4 dni / 3 noci
 

Či už si začal po horách behať nedávno a s kopcami si ešte stále tak úplne netykáš, alebo už beháš nejaký ten rôčik a potrebuješ pred pretekovou sezónou ešte trochu nakopnúť kondičku či modjo, zlepšiť si techniku, navždy poraziť bežecké zranenia, alebo si len užiť krásnu jarnú prírodu, o nič sa nestarať, nechať sa hýčkať a spoznať pritom ľudí s rovnakou vášňou, si tu správne. Pridaj sa na náš bežecký tréningový kemp na úpätí (a možno aj vrchole) Malého Rozsutca.

V cene 290eur /os je zahrnuté:

– 3x ubytovanie na 2- alebo 3-lôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou*
– 2x vegetariánska polpenzia, 1x plná penzia s prihliadnutím na nutričné hodnoty potrebné pre správnu regeneráciu
– 3x skupinový trailový beh o dĺžke: skupina mierne pokročilí 8-12km, skupina pokročilí 10-25km.
– 1x intervalový bežecký tréning na určenie hr max
– 1,5 hod prednáška – základy princípov tréningu a športovej výživy
– 1x bežecká jóga
– 1x hlboký strečing záujmových partií
– 1x fyzio-tréning záujmových partií
– 1x kondičný tréning na posilnenie bež. partií
– 1x 50min v súkromnej záhradnej fínskej saune
– 25min športová masáž

Pobeháme lesy, lúky, trailíky Malej Fatry a Oravskej Magury, pozrieme sa na správnu techniku, dýchanie, vyskúšame si bežeckú jogu a kondičný tréning, fyzio-tréning a hĺbkový strečing – všetko zamerané na bežecké partie, dáš saunu a pritom si ťa budeme kŕmiť vyberanými vegetariánskymi dobrôtkami, ktoré nám zostaví náš Janko – športový výživový poradca – tak, aby sme čo najviac podporili tvoju regeneráciu a pripravili ťa na ďalší aktívny deň. Pozrieme sa na to, ako predchádzať základným výživovým a tréningovým chybám či zraneniam.

Partneri kempu

V rámci tohto predĺženého termínu sa dostane priestor aj workshopu na tému “Tréning podľa tepovej frekvencie”, na ktorom sa dozviete prečo a ako behať podľa tepov, naučíte sa a v praxi vyskúšate, ako si zistiť svoje HR max a ako si podľa neho nastaviť svoj tréning pre dosiahnutie čo najlepších a najbezpečnejších výsledkov. Ak máš športové hodinky s hrudným pásom, určite si ich prines. Ak nemáš, budeš mať možnosť, vyskúšať si hodinky nášho partnera Ralpu – výhradného dodávateľa prémiových športových hodiniek Coros na Slovensko – a po kempe využiť špeciálnu zľavu len pre našich kempistov na ich nákup.

V rámci všetkých našich bežeckých kempov sme sa spojili so značkou Monk Nutrition, a tak budete môct počas behov zadarmo ochutnávať a testovať tieto zdravé, prírodné, vegánske a mega lahodné slovenské športové doplnky od Červeného kláštora 🤩😎

No a aby vám to vládalo 3 dni športovať bez únavy, zapájame do boja proti zraneniam z preťaženia nášho nového partnera – Naturfyt.sk – výhradného dodávateľa transdermálneho magnézka EasyBody ™. Easy Body sprej sa vyrába v Čechách a obsahuje prírodný horčík výnimočnej čistotyKlinické testy ukázali, že užívanie transdermálneho horčíka zvyšuje hladinu horčíku v bunkách až 5-krát rýchlejšie než pri orálnom použití vo forme tabliet a navyše nezaťažuje tráviaci trakt. Každý účastník sa bude môcť počas pobytu mazať, koľko mu koža ráči alebo si zvoliť masáž týmto olejom a od nášho partnera dostane malé balenie na doma.

Na kempe sa istotne nudiť nebudeš, ale ak si nájdeš aj chvíľku na regeneráciu v polohe vodorovnej :D, perfektne sa ti k tomu bude hodiť do ruky motivačné čítaníčko v podobe časopisu Svět Běhu, kde nájdeš nielen tonu inšpirácie, ale aj výborné praktické rady, ako svoj bežecký výkon ešte vyšpičkovať. Na izbe bude každého účastníka čakať časopis a v rámci tréningov si zasúťažíte o jedno predplatné časopisu na celý ďalší rok!

Kto sa o vás bude starať?

Aďa a Janko “Jogošíci” – sme dvaja milovníci hôr, pohybu a zdravého jedla, ktorí sa rozhodli svoje hobby pretaviť do práce a presťahovali seba a svoje kurzy do malebnej 100-ročnej dreveničky v Zázrivej. Ako ultrabežci a organizátori bežeckých pretekov sa “špecializujeme” na trailový a ultra beh, teda prírodný nespevnený terén a dlhé krásne bežecké okruhy. Obaja sme joga inštruktori, Janko je navyše športový výživový poradca a športový masér a Aďa, kondičná a bežecká trénerka, sa ďalej vzdeláva v oblasti fyzioterapie a ajurvédy. Počas našich víkendových pobytov sa snažíme, celé naše know-how namixovať do čo najkrajšieho športovo-prírodného zážitku. V rámci masáží na našich pobytoch spolupracujeme s viacerými skvelými preverenými masérmi z okolia, resp., ak je na to priestor, myofasciálne masáže vám ponúka aj náš Janko.

Ak sa chceš dozvedieť viac o jóge, ktorú si u nás zacvičíš, alebo našej mňamkóznej strave, pozri a čítaj ich opis napríklad v tomto texte >>

Čím sú naše bežecké pobyty iné?

Naučíme ťa pristupovať k svojmu tréningu čo najprirodzenejšie a najzdravšie a tým dosiahnuť dlhodobo udržateľné a zdravé výsledky. Pretože veríme tomu, že tak, ako neexistuje univerzálne telo, tak neexistuje ani univerzálny tréning, ťa naučíme spoznať jedinečnosť svojho tela a mysle a nastaviť si tréning na tvoje špecifické potreby. Pod heslom “Menej je niekedy viac” zohľadňujeme bohaté poznatky z ajurvédy a fyzioterapie a vedieme ľudí nie k rýchlopečeným výsledkom, ale k zdravému a šťastnému telu aj duchu.

Pre koho je pobyt určený?

Naše klasické víkendové pobyty sa vždy delia na mierne pokročilých a pokročilých bežcov. V tomto prípade sú ale vítané všetky úrovne (okrem bežcov úplných začiatočníkov, pre tých v našom hornatom teréne skutočne nie sú podmienky) naraz, keďže dĺžka pobytu nám dovolí, aby si prišiel na svoje každý. Predpokladom je teda pre každého schopnosť dva dni po sebe zabehnúť 10 km bez pauzy na rovine vo vlastnom tempe a chuť a ochota, okúsiť aj beh do kopca.

Pri samotných behoch sa delíme do dvoch až troch výkonnostných skupín, takže si prídu na svoje skutočne všetci.

Upozorňujeme ešte raz, že dĺžky a charakter trás, ktoré vyberáme, nie sú prispôsobené úplným začiatočníkom, pre ktorých je aj 8km na rovine náročný výkon. No ak majú chuť, dozvedieť sa hodnotné informácie a rady, zacvičiť si jógu, dobre sa najesť a zregenerovať sa v saune, sú u nás vítaní. Bežecké jednotky si však budú musieť absolvovať vo vlastnej réžii.

 Aktuálne termíny / obsadenosť (aktualizácia spríl 2023)    

 28. 04. – 01. 05. 2023 - voľné 1 miest / zo 14 (pre dámu na zdieľanej dvojke) 

Príplatok za samostatnú izbu pre jednu osobu je 45eur/noc. Ak prichádzate sami a nechcete si priplácať, môžme Vás skúsiť ubytovať s dalšou osobou rovnakého pohlavia, ak je niekto taký k dispozícii. Ak sa nikto taký nenájde a izbu obsadíte sám/sama, príplatok je povinný.

Termíny si, prosím, rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk    
Kompletnú ponuku našich pobytov nájdete aj tu>>.  
  
Pri rezervácii sa platí záloha vo výške 50% z ceny pobytu, ktorá je v prípade zrušenia pobytu zo strany účastníka nevratná a nie je presunuteľná na iný termín pobytu.
Pri rezervácii nám môžte rovno poslať svoje údaje na faktúru - aspoň meno a adresu. 
V prípade zrušenia alebo presunutia pobytu zo strany organizátora alebo z dôvodu vyššej moci (napr. covid nariadenia), bude záloha účastníkom vrátená v plnej výške. 


   Na naše pobyty sa nedá uplatniť rekreačný poukaz!