Hike & Yoga weekend

21. – 23. 07. 2023

Náš neskorojesenný pobyt s jogou a turistikou je určený pre milovníkov prírody, turistom, ktorí potrebujú instantne vypnúť, zmeniť prostredie, nechať všednosť každodenného života za sebou a vystúpiť na vrcholky hôr v čase, kedy ich budeme mať len sami pre seba. Pri výstupe na hrebeň Malej Fatry potichu pozorovať, ako sa príroda prebúdza, je moment, pri ktorom poskočí srdce zas a znova aj dlhoročnému turistovi. Pobyt je výkonnostne vhodný pre aktívnych ľudí, ktorí sú na niekoľkohodinové túry s prevýšením okolo 1000 metrov a v konverzačnom tempe zvyknutí. Turistiku vykompenzujeme hodinami jogy v teplúčku našej koliby. Či už jógu cvičíte alebo nie, náš pobyt je určený pre všetky úrovne jogínov, aj úplných začiatočníkov. Ak cvičíte jogu dlhšie, naopak, nemusíte mať strach, že by ste si neprišli na svoje. No a za všetky aktivity sa odmeníme relaxom v našej krásnej záhradnej saune alebo privedenej meditácii s tibetskými miskami. Odvážni sa môžu pridať na otužovanie v horskom potôčiku.

V balíčku za 190 eur / os na vás čaká:

- 2x ubytovanie v 2-lôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou 
- 2x bohatá vegetariánska polpenzia
- 1x ľahký obed 
- 1x raňajky na horskej chate 
- poldenná horská turistika s odvozom
- 3x joga (2x hatha, 1x vinyasa flow)
- 1x večerná relaxácia s tibetskými miskami
- 50 min. fínska sauna - zdieľajú max 4 ľudia naraz
- otužko v horskom potoku

** príplatok za samostatnú izbu je 25eur/noc


PROGRAM

PIATOK

 • od 15:00 check-in
 • 17:00 jemná hatha joga
 • 19:00 večera

SOBOTA

 • 5:00 budíček
 • 5:30 odchod na turistiku
 • 8:00 raňajky na Chate pod Chlebom
 • Okolo obeda príchod z turistiky
 • 13:00 Obed v kolibe
 • Poobede sauna
 • 19:00 večera
 • 21:00 meditácia s tibetskými miskami

NEDEĽA

 • 7:30 vinyasa flow joga
 • 9:00 raňajky
 • 10:00 odchod na otužovanie /v prípade záujmu/

 • 11:00 hatha joga na zahriatie

Chata pod Chlebom s celoročnou prevádzkou je najvyššie položená horská chata v národnom parku Malej Fatry v nadmorskej výške 1423 m.n.m. Minulý rok prešla komplet rekonštrukciou a do nových krásnych priestorov, za milou obsluhou a výbornou kuchyňou sa tých 800 výškových metrov vždy oplatí absolvovať. Je výborným cieľom turistických plánov na sklonku zimy, kedže je dostupná aj v snehu. Spolu na ňu výjdeme v sobotu ráno na skvelé raňajky. Pri krbe sa zohrejeme a usušíme z rýchlovýstupu od Vrátnej doliny a necháme sa obslúžiť. Na výber máte praženičku alebo výbornú domácu štrúdľu, čakať vás bude aj kávička a chatársky čajík. Alternatívou pre vegánov je obilninová kaša so sušeným ovocím. Takto posilnení sa vydáme ďalej po hrebeni, kde budeme mať pred sebou ešte dalšie 3 hodinky turistiky, alebo v prípade väčšej snehovej pokrývky, alebo inak nepriaznivého počasia, vyberieme alternatívne pokračovanie nášho dňa. Turistika sa bude konať za každého počasia, len jej trasu a trvanie prispôsobíme aktuálnym podmienkam, aby sme ju všetci v pohode a bezpečí zvládli.

Už teraz sa vám môžu zbiehať slinky na našu vegetariánsku farebnú polpenziu, ktorej gro tvoria sezónne lokálne potraviny s láskou dopestované v našej záhradke a pripravené podľa zásad ajurvédskej kuchyne. V nedeľu ráno pre vás napečieme domáci kváskový chlebík z múk vyberaných podľa sezónnych ajurvédskych zásad. Súčasťou raňajok je aj kávička – na mlynčeku máme skvelú kvalitnú kávu od malej Žilinskej značky Habesh. Väčšina mliečnych výrobkov, ktoré používame je v bio kvalite a vajíčka z voľného výbehu. Na svoje si pri výbere bez problémov  prídu aj vegáni či celiatici, stačí nás len informovať pri rezervácii. Večeru podávame formou teplého bufetu o niekoľkých chodoch, raňajky si vyberáte z dvoch variánt – sladkej či slanej a k tomu vás čaká bufet s čerstvými smoothies, šťavami, maslom a domácim džemom .

Aktuálne termíny / obsadenosť (aktualizácia marec 2023)  

 21. - 23. 07. 2023  - 10 miest voľných / zo 14

Termíny si, prosím, rezervujte e-mailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk  

Príplatok za samostatnú izbu pre jednu osobu je 95eur. Ak prichádzate sami a nechcete si priplácať, môžeme Vás skúsiť ubytovať s ďalšou osobou rovnakého pohlavia, ak je niekto taký k dispozícii. Ak sa nikto taký nenájde a izbu obsadíte sám/sama, príplatok je povinný. 
 
Pri rezervácii sa platí záloha vo výške 50% z ceny pobytu.   
Rezervácia je platná odo dňa úhrady zálohy na náš účet. Záloha slúži ako storno poplatok pri zrušení rezervácie zo strany odberateľa - je nevratná pri zrušení rezervácie zo strany odberateľa a nie je možné, presunúť ju na iný termín. Rezerváciu je možné presunúť na náhradníka, ak je taký k dispozícii. V prípade storna a presunu rezervácie na náhradníka Vám bude naúčtovaný administratívny storno-poplatok vo výške 15eur. V prípade zrušenia rezervácie zo strany dodávateľa bude záloha poukázaná naspäť na účet odberateľa do 7-mich dní od zrušenia. Na pobyt sa nevzťahujú rekreačné poukazy. Platbou zálohy súhlasíte s týmito rezervačnými podmienkami.

Kompletnú ponuku našich pobytov nájdete aj tu>>.