Dobré vedieť pri rezervácii

Keďže sme na celý chod penziónu, varenie a celú starostlivosť o vás väčšinou sami dvaja, musíme fungovať v rámci istého pevného režimu, s ktorým pri rezervácii ubytovania musíte rátať. Ak nie ste veľmi flexibilní, môže to predstavovať isté obmedzenia, takže, prosím, čítaj pozorne denný režim.

 

Vzájomné rešpektovanie sa

Ber v úvahu, že naše zariadenie je miestom kľudu a pohody a je otvorené pre každého, kto je otvorený zdielať svoj čas s kýmkoľvek a čímkoľvek, kto/čo sa u nás počas jeho pobytu vyskytne. S otvorenou náručou privítame ľudí každého veku, rasy, vierovyznania, deti, zvierence a pod. Očakávame, že aj ty. Neželáme si akékoľvek prejavy vzájomnej neznášanlivosti a agresivity a akýkoľvek ich náznak povedie k urýchlenému “odubytovaniu” agresora. Ber, prosím, na vedomie, že sa v našom zariadení voľne vyskytujú zvieratá a sú súčasťou našej “svorky”, a preto ak nemáš rád zvieratá, sám usúď, či k nám chceš zavítať. Nie sme ochotní na tvoje želanie vyhadzovať naše zvierence von. Rovnako prosíme majiteľov zvierat, ktoré sú u nás ubytované, aby rešpektovali zákaz zvierat v jedálni počas raňajok a večere a zákaz zvierat na hodinách jogy.

 

Rešpektovanie nášho času

Radi by sme ti prízvukovali, že sme malý rodinný penzión o veľkosti 0 zamestnancov a naša práca sa mieša s našim voľným časom a naša “kancelária” je zároveň našim domovom. Na jednej strane to pre nás nie je nijak zárobkovo lukratívny prístup, na strane druhej to však dáva priestor, aby sme sa bližšie zoznámili s každým našim hosťom, ktorý o to stojí a každému dali pocítiť, že je u nás doma. Vznikajú tak krásne priateľstvá. Ďalšou výhodou je, že sme pánmi svojho času a naordinujeme si voľno, kedy sa nám to najlepšie hodí. Prosíme preto hostí, aby si uvedomili, že aj my máme právo na voľný čas a súkromie a nevieme byť k dispozícii 24/7. Dodržuj preto, prosím, čas príchodu a odchodu, lebo sa kľudne môže stať, že sme si išli ešte narýchlo zabehať pred náročným víkendom a ty budeš stáť pred zatvorenými dverami až do 16:00. Ak prichádzaš na externe organizovaný seminár, riaď sa, prosím, inštrukciami o časoch príchodu, ktoré si obdržal od svojho inštruktora a nesnaž sa s nami dohodnúť skorší príchod. Uvedom si, prosím, že najbližšie tri dni sa budeme o teba starať od rána do večera a je nám vzácna každá voľná hodinka.

Dodržuj aj nočný kľud a na izbu sa pober najneskôr o 23:00. Potešíš tak nielen nás, že môžeme skontrolovať dom, pozhasínať a pobrať sa na spánok, ale aj spolubývajúcich, ktorí prišli za oddychom a dobrým spánkom.

 

Rekonštrukcie

V priestoroch nášho ubytovacieho zariadenia celoročne prebieha dobrovoľnícky projekt za účelom reštauračných a záhradných prác. Počas väčších stavebných zásahov, samozrejme, neubytovávame klasických hostí, no pri drobnejších úpravách áno. Treba preto počítať s možnosťou, že počas tvojho pobytu budú prebiehať rôzne pracovné činnosti v spoločných priestoroch v penzióne alebo na našom dvore, čo môže zahŕňať voľne prístupný pracovný stavebný materiál. Ak prichádzaš s deťmi, vždy odporúčame, poradiť sa najprv s nami, kde po dvore a dome sa môžu bezpečne pohybovať.

 

Kuchyňa a vlastné potraviny

Prosím, vedz, že kuchynkou pre hostí nedisponujeme a do našej kuchyne je vstup hosťom zakázaný. Prosto povedané – sám si u nás nič neuvaríš. Pre našich hostí ponúkame výdatné raňajky a skvelú večeru a taktiež kvalitnú kávu a skvelé čaje. Ak ťa pochytí hlad aj počas dňa, radi ti odporučíme niektoré z okolitých stravovacích zariadení, alebo si môžeš u nás dať zdravý snack či nami pečený domáci koláč. Konzumácia tebou prinesených zásob nás veľmi neteší. Jednak sa z kobercov na izbách ťažko dostávajú zadupané omrvinky, no problémom sú aj myšky. Žijeme v prírode na okraji lesa a v drevenici, preto je snaha myšiek a plhov ubytovať sa u nás samozrejmosťou. Prosíme ťa preto, neprikrmuj ich potravinami ukrytými na izbe a omrvinkami v koberci. Ak si musíš priniesť vlastné potraviny, skús si na ne priniesť uzatvárateľnú nádobu, alebo ich zavesiť do výšky nad zem.

 

Otvorený oheň a vlastné elektrospotrebiče

Keďže prichádzaš do čisto drevenej stavby, z bezpečnostného hľadiska ti prísne zakazujeme manipulovať s otvoreným ohňom (sviečky a pod.) v celom priestore prevádzky, a na dvore (okrem terasy pre fajčiarov) rovnako ako používať vlastné elektrospotrebiče napájané z elektrických zásuviek (ohrievače, variče, rýchlovarné konvice a pod.) s výnimkou nabíjačiek notebookov, telefónov, holiacich strojčekov a fénov.

 

Fajčenie

Fajčenie je prísne zakázané vo všetkých priestoroch prevádzky a v jej okolí s výnimkou terasy určenej na tento účel. Prosíme, ak fajčíš, spýtaj sa nás na ňu pri príchode.

 

Alkohol a vlastný alkohol

Vedz, že prichádzaš do prevádzky, kde sa snažíme propagovať zdravý životný štýl, ktorého súčasťou nie je nadmerná konzumácia alkoholu. Nebudeme sa tváriť ako svätci – občasný pohárik, kvalitné vínko či pivko si radi dáme aj my a tieto moky ponúkame aj v našom bare. Vedz však, že v zjavne potrundženom stave ti nenalejeme, takže určite nebudeme to pravé miesto na divokú párty do rána. Rovnako ťa žiadame nekonzumovať vlastný prinesený alkohol v bare ani na izbe. Radi ťa obslúžime v našom skromne vybavenom bare. A pýtať si na izbu k prinesenému vínku ešte od nás poháre na stopke, je už naozaj drzé. Ak si napriek tejto prosbe na izbe fľaštičku otvoríš, prosíme ťa, aby si si ju aspoň sám odniesol a vyseparoval a nenechával nám ju tam ako suvenír.

 

Pobyt s deťmi

Napriek tomu, že nie sme prvoplánovo “baby-friendly” prevádzka, sú rodiny s deťmi u nás srdečne vítané, ak si vystačia bez hracieho kútiku, kočikárne, postielok a sedačiek pre deti. Disponujeme dvoma rodinnými izbami, kde sa ku klasickej manželskej posteli dajú pripraviť až 3 prístelky. Ak si plánujete priniesť vlastnú detskú postieľku, dajte nám, prosím, vopred vedieť a skúsime vás dať do izby, kde je na ňu viac priestoru. Žiadame vás o rešpektovanie kľudnej atmosféry, o ktorú sa snažíme a prosíme vás o snahu “krotiť” vaše ratolesti počas spoločného stravovania a hodín jogy. Deťom v predškolskom veku je vstup na hodiny jogy, meditácie a na prednášky zakázaný. Babysitter-službu neponúkame. Rodiny sa u nás zvyknú pri deťoch prestriedať – jedno ráno si zacvičí jeden a ďalšie druhý rodič. Takisto vás najmä z bezpečnostného hľadiska prosíme, aby ste deťom nedovoľovali chodiť za bar a do kuchyne a pobehovať po jedálni počas roznášania jedál.

 

Pobyt so zvieratkom

Zvieratká máme radi a keď si pripravený na kompromisy a tvoj štvornohý priateľ sa znáša s ostatnými zvierencami dobre, je u nás vítaný. Vedz však, že sa u nás vždy nachádzajú aj iné zvieratá – či už naše alebo našich pomocníkov – preto je konzultácia s nami vopred nevyhnutná. Príplatok za zviera na noc je 7eur. Počas spoločného stravovania majú zvieratá zákaz vstupu do jedálne a musia ostať na izbe. Takisto ich prítomnosť nie je vhodná na spoločných prednáškach, či cvičebných hodinách a meditáciách. Prosíme majiteľov zvieratiek, aby ich pred vpustením do interiéru dôsledne očistili. Ak nedisponuješ patričným vybavením, radi ti požičiame handru. Ak zviera spáva s tebou v posteli, dones si, prosím, vlastné obliečky. Ak odchádzaš na celodenný výlet a nechávaš svoje zviera na izbe, daj nám o tom, prosím, info.