Dobré vedieť pri rezervácii

Keďže sme na celý chod penziónu, varenie a celú starostlivosť o vás väčšinou sami dvaja, musíme fungovať v rámci istého pevného režimu, s ktorým pri rezervácii ubytovania musíte rátať. Ak nie ste veľmi flexibilní, môže to predstavovať isté obmedzenia, takže, prosím, čítaj pozorne denný režim.

 

Vzájomné rešpektovanie sa

Ber v úvahu, že naše zariadenie je miestom kľudu a pohody a je otvorené pre každého, kto je otvorený zdielať svoj čas s kýmkoľvek a čímkoľvek, kto/čo sa u nás počas jeho pobytu vyskytne. S otvorenou náručou privítame ľudí každého veku, rasy, vierovyznania, deti, zvierence a pod. Očakávame, že aj ty. Neželáme si akékoľvek prejavy vzájomnej neznášanlivosti a agresivity a akýkoľvek ich náznak povedie k urýchlenému “odubytovaniu” agresora. Ber, prosím, na vedomie, že sa v našom zariadení voľne vyskytujú zvieratá a sú súčasťou našej “svorky”, a preto ak nemáš rád zvieratá, sám usúď, či k nám chceš zavítať. Nie sme ochotní na tvoje želanie vyhadzovať naše zvierence von. Rovnako prosíme majiteľov zvierat, ktoré sú u nás ubytované, aby rešpektovali zákaz zvierat v jedálni počas raňajok a večere a zákaz zvierat na hodinách jogy.

 

Rešpektovanie nášho času

Radi by sme ti prízvukovali, že sme malý rodinný penzión o veľkosti 0 zamestnancov a naša práca sa mieša s našim voľným časom a naša “kancelária” je zároveň našim domovom. Na jednej strane to pre nás nie je nijak zárobkovo lukratívny prístup, na strane druhej to však dáva priestor, aby sme sa bližšie zoznámili s každým našim hosťom, ktorý o to stojí a každému dali pocítiť, že je u nás doma. Vznikajú tak krásne priateľstvá. Ďalšou výhodou je, že sme pánmi svojho času a naordinujeme si voľno, kedy sa nám to najlepšie hodí. Prosíme preto hostí, aby si uvedomili, že aj my máme právo na voľný čas a súkromie a nevieme byť k dispozícii 24/7. Dodržuj preto, prosím, čas príchodu a odchodu, lebo sa kľudne môže stať, že sme si išli ešte narýchlo zabehať pred náročným víkendom a ty budeš stáť pred zatvorenými dverami až do 16:00. Ak prichádzaš na externe organizovaný seminár, riaď sa, prosím, inštrukciami o časoch príchodu, ktoré si obdržal od svojho inštruktora a nesnaž sa s nami dohodnúť skorší príchod. Uvedom si, prosím, že najbližšie tri dni sa budeme o teba starať od rána do večera a je nám vzácna každá voľná hodinka.

Dodržuj aj nočný kľud a na izbu sa pober najneskôr o 23:00. Potešíš tak nielen nás, že môžeme skontrolovať dom, pozhasínať a pobrať sa na spánok, ale aj spolubývajúcich, ktorí prišli za oddychom a dobrým spánkom. Ak si u nás ubytovaný cez týždeň, zrejme budeš jeden z mála hostí, keďže návštevnosť mimo víkendov je slabšia. V takom prípade by si nás potešil informáciou o tvojom predpokladanom návrate z výletu, možno si počas dňa stihneme aj sami niekam vybehnúť. Po takom správnom “vyluftovaní sa” budeme extrémne milí hostitelia, sľubujeme 😀

 

Rekonštrukcie

V priestoroch nášho ubytovacieho zariadenia celoročne prebieha dobrovoľnícky projekt za účelom reštauračných a záhradných prác. Počas väčších stavebných zásahov, samozrejme, neubytovávame klasických hostí, no pri drobnejších úpravách áno. Treba preto počítať s možnosťou, že počas tvojho pobytu budú prebiehať rôzne pracovné činnosti v spoločných priestoroch v penzióne alebo na našom dvore, čo môže zahŕňať voľne prístupný pracovný stavebný materiál. Ak prichádzaš s deťmi, vždy odporúčame, poradiť sa najprv s nami, kde po dvore a dome sa môžu bezpečne pohybovať.

 

Kuchyňa a vlastné potraviny

Prosím, vedz, že kuchynkou pre hostí nedisponujeme a do našej kuchyne je vstup hosťom zakázaný. Prosto povedané – sám si u nás nič neuvaríš. Pre našich hostí ponúkame výdatné raňajky a skvelú večeru a taktiež kvalitnú kávu a skvelé čaje. Ak ťa pochytí hlad aj počas dňa, radi ti odporučíme niektoré z okolitých stravovacích zariadení, alebo si môžeš u nás dať zdravý snack či nami pečený domáci koláč. Konzumácia tebou prinesených zásob nás veľmi neteší. Jednak sa z kobercoch na izbách ťažko dostávajú zadupané omrvinky a problémom sú aj myšky. Žijeme v prírode na okraji lesa a v drevenici, preto je snaha myšiek a plhov ubytovať sa u nás samozrejmosťou. Keďže nám naše presvedčenie nedovolí myšky chytať na klasické pasce, s humánnymi pascami nachodíme denne aj dáky ten kilometer. Prosíme ťa preto, neprikrmuj ich potravinami ukrytými na izbe a omrvinkami v koberci. Ak si musíš priniesť vlastné potraviny, skús si na ne priniesť uzatvárateľnú nádobu, alebo ich zavesiť do výšky nad zem. A ak chceš konzumovať vlastné potraviny a nie sú to mäsové výrobky, radšej to príď spraviť dolu do jedálne, dáme ti aj tanierik 😉

 

Otvorený oheň a vlastné elektrospotrebiče

Keďže prichádzaš do čisto drevenej stavby, z bezpečnostného hľadiska ti prísne zakazujeme manipulovať s otvoreným ohňom (sviečky a pod.) v celom priestore prevádzky, a na dvore (okrem terasy pre fajčiarov) rovnako ako používať vlastné elektrospotrebiče napájané z elektrických zásuviek (ohrievače, variče, rýchlovarné konvice a pod.) s výnimkou nabíjačiek notebookov, telefónov, holiacich strojčekov a fénov.

 

Fajčenie

Fajčenie je prísne zakázané vo všetkých priestoroch prevádzky a v jej okolí s výnimkou terasy určenej na tento účel. Prosíme, ak fajčíš, spýtaj sa nás na ňu pri príchode.

 

Alkohol a vlastný alkohol

Vedz, že prichádzaš do prevádzky, kde sa snažíme propagovať zdravý životný štýl, ktorého súčasťou nie je nadmerná konzumácia alkoholu. Nebudeme sa tváriť ako svätci – občasný pohárik, kvalitné vínko či pivko si radi dáme aj my a tieto moky ponúkame aj v našom bare. Vedz však, že v zjavne potrundženom stave ti nenalejeme, takže určite nebudeme to pravé miesto na divokú párty do rána. Rovnako ťa žiadame nekonzumovať vlastný prinesený alkohol v bare ani na izbe. Radi ťa obslúžime v našom skromne vybavenom bare. A pýtať si na izbu k prinesenému vínku ešte od nás poháre na stopke, je už naozaj drzé, nemyslíš? Ak si napriek tejto prosbe na izbe fľaštičku otvoríš, prosíme ťa, aby si si ju aspoň sám odniesol a vyseparoval a nenechával nám ju tam ako suvenír.

 

Pobyt s deťmi

Napriek tomu, že nie sme prvoplánovo “baby-friendly” prevádzka (zameriavame sa predovšetkým na jogínov, outdooristov a športovcov), sú rodiny s deťmi u nás srdečne vítané, ak si vystačia bez hracieho kútiku, kočikárne, postielok a sedačiek pre deti. Disponujeme dvoma rodinnými izbami, kde sa ku klasickej manželskej posteli dajú pripraviť až 3 prístelky. Ak si plánujete priniesť vlastnú detskú postieľku, dajte nám, prosím, vopred vedieť a skúsime vás dať do izby, kde je na ňu viac priestoru. Žiadame vás o rešpektovanie kľudnej atmosféry, o ktorú sa snažíme a prosíme vás o snahu “krotiť” vaše ratolesti počas spoločného stravovania a hodín jogy. Deťom v predškolskom veku je vstup na hodiny jogy, meditácie a na prednášky zakázaný. Babysitter-službu neponúkame. Rodiny sa u nás zvyknú pri deťoch prestriedať – jedno ráno si zacvičí jeden a ďalšie druhý rodič. Takisto vás najmä z bezpečnostného hľadiska prosíme, aby ste deťom nedovoľovali chodiť za bar a do kuchyne a pobehovať po jedálni počas roznášania jedál.

 

Pobyt so zvieratkom

Zvieratká máme radi a keď si pripravený na kompromisy a tvoj štvornohý priateľ sa znáša s ostatnými zvierencami dobre, je u nás vítaný. Vedz však, že sa u nás vždy nachádzajú aj iné zvieratá – či už naše alebo našich pomocníkov – preto je konzultácia s nami vopred nevyhnutná. Príplatok za zviera na noc je 7eur. Počas spoločného stravovania majú zvieratá zákaz vstupu do jedálne a musia ostať na izbe. Takisto ich prítomnosť nie je vhodná na spoločných prednáškach, či cvičebných hodinách a meditáciách. Prosíme majiteľov zvieratiek, aby ich pred vpustením do interiéru dôsledne očistili. Ak nedisponuješ patričným vybavením, radi ti požičiame handru. Ak zviera spáva s tebou v posteli, dones si, prosím, vlastné obliečky. Ak odchádzaš na celodenný výlet a nechávaš svoje zviera na izbe, daj nám o tom, prosím, info.