Zimné stíšenie – silent retreat pre začiatočníkov

(nástup doobeda! – 3 celé dni)

Máš pocit, že si si už dávno naozaj výdatne neoddýchol? Trpíš problémami so spánkom? Aktívny oddych je skvelý, ale keď telu a mysli nedoprajeme dostatok naozaj hlbokého relaxu, v zime sa môže náš oslabený nervový systém zrútiť, čo sa prejaví depresiami, strachmi, poruchami spánku, vleklou únavou, bolesťami hlavy a poruchami koncentrácie.

sunny grun

Vymysleli sme pre vás pobyt, o ktorom ako aktívni športovci sami už dlho snívame – pobyt, počas ktorého pôjdeme s uvoľnením naozaj do hĺbky a počas ktorého nakopneme regeneráciu až na bunkovej úrovni. Pobyt, počas ktorého spojíme naše poznatky z jógy, meditáčných cvičení, fyzioterapie, silent retreatov a výživy za účelom čo najefektívnejšieho utlmenia rozdrásanej nervovej sústavy.

nasa vizia

Zaujímavosťou bude, že sa väčšina pobytu uskutoční v tichu – bez rozprávania – aby sa človek dokázal hlbšie spojiť so svojimi pocitmi a svojim skutočným ja – proste aby konečne mal čas len na seba. Na rozdiel od striktných silent retreatov však bude tento čas ticha popretkávaný zopár aktivitami, kedy z ticha na chvíľku budeme môcť odísť, takže je vhodný aj pre úplných “ticho-začiatočníkov”.

pranayama

Príroda v Malej Fatre sa v zimných mesiacoch mení na krajinu z rozprávky o ľadovom kráľovstve. Je v skutku nádherná. Pre človeka je však toto obdobie namáhavé – prostredia sa zmocňuje energia váta – vzdušná, chladná, suchá, nestála, ktorá so sebou prináša nedostatočnosť, zmätočnosť a úzkosť. Ako v každé ročné obdobie, aj tu najlepšie pomôže, keď dané obdobie so všetkými jeho vlastnosťami prijmeme a nebudeme sa prírode strániť. Počas nášho pobytu si teda jeden deň doprajeme krásny pomalý výlet do hôr a pokocháme sa tou krásou, ktorú tu máme. K tomu si nalejeme horúci ajurvédsky čajík a všetky úzkosti v ňom rozpustíme.

Maly Rozsutec Jogo 01.jpg IMG_20161117_140921.jpg

Ďalším skvelým spôsobom, ako uzemniť nestálosť a vzdušnosť energie váta, je vhodne zostavená jóga, relaxácie a meditácie, ktorých vám počas pobytu ponúkneme neúrekom.

Špeciálne miesto bude mať restoratívna a yin joga, ktorá má v tomto období vďaka svojim utišujúcim a regeneračným vlastnostiam na nervovú sústavu výsostné postavenie.

6a010536dcacac970b014e5f7012bb970c  joga studio zazriva

prenajom priestorov  restorative-yoga-workshop-photos-515129

Už teraz sa vám môžu zbiehať slinky na našu vegetariánsku farebnú polpenziu, ktorá bude v zime zostavená tak, aby pacifikovala energiu váta v našom trávení (nadúvanie, kŕče, zápchy) a dobila silou našu nervovú sústavu. Každé ráno pre vás pečieme domáci kváskový chlebík, vianočky a iné kváskové dobroty z múk vyberaných podľa sezónnych ajurvédskych zásad. Väčšina mliečnych výrobkov, ktoré používame je v bio kvalite a vajíčka z voľného výbehu. Večeru podávame formou teplého bufetu o niekoľkých chodoch. Ak budete mať šťastie, bude aj koláčik 😉

DSC_0554  26232167_786981298155973_6531236477778220120_o    jarny ajurvedsky jedalnicek  mrkvovy kolac.jpg

No a na ohriatie vám pripravíme vyhriatu záhradnú fínsku saunu s bylinkovými nálevmi a jedinečným ochladzovaním sa v potôčiku či snehu a horúcu záhradnú kaďu s bylinkovým kúpeľom.

kada  wellness jogosik

denny rezim  winterOrava02.jpg  ochladzovanie po saune  Sauna koliba u Jogosika.jpg

V balíčku za 129eur / os na vás čaká:

– 2x ubytovanie v dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou (príplatok za samostatnú izbu, ak nechcete zdieľať izbu s niekým cudzím, je 60eur) POZOR – program už od piatku rána!
– 2x vegetariánska polpenzia
– 1x ajurvédska prednáška na tému zimných opatrení (cca 2hod.) spojená s ochutnávaním ajurvédskych byliniek a čajov
– 2x ranná hatha joga
– 1x podvečerná yin joga
– fínska sauna s bylinkovým nálevom
– horúca kaďa s bylinkovým kúpeľom
– 1x vedená meditácia alebo relaxácia
– poldenný výlet do prírody s dopravou a horúcim ajurvédskym čajom
– bylinkové čajíky neobmedzene

 

AKTUÁLNE TERMÍNY

aktualizácia 06.01.2019

30. 11. – 2. 12. 2018 – plný

25. 1. – 27. 1. 2019 – plný

Termíny si, prosím, rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk.

 

Kompletnú ponuku našich pobytov nájdete aj tu>>.

 

Tešíme sa na vás v lone zimnej prírody 🙂

17121456_10212174785030067_1314929711_o