Zimné stíšenie – silent retreat pre začiatočníkov

4 dni –  14. 01. – 17. 02. 2020

sunny grun

Zostavili sme pre vás pobyt, o ktorom ako aktívni športovci sami už dlho snívame – pobyt, počas ktorého pôjdeme s uvoľnením naozaj do hĺbky a nakopneme regeneráciu až na bunkovej úrovni. Pobyt, počas ktorého spojíme naše poznatky z jógy, meditáčných cvičení, fyzioterapie, silent retreatov a výživy za účelom čo najefektívnejšieho utlmenia rozdrásanej nervovej sústavy.

nasa vizia

Zaujímavosťou bude, že sa väčšina pobytu uskutoční v tichu – bez rozprávania – aby sa človek dokázal hlbšie spojiť so svojimi pocitmi a svojim skutočným ja – proste aby konečne mal čas len na seba. Na rozdiel od striktných silent retreatov, kde je rozprávať skutočne zakázané od začiatku do konca, však bude tento čas ticha prerušený jedným dňom, kedy z ticha na chvíľku budeme môcť odísť, takže je vhodný aj pre úplných “ticho-začiatočníkov”.

pranayama

Príroda v Malej Fatre sa v (pod)zimných mesiacoch mení na krajinu z rozprávky o ľadovom kráľovstve. Je v skutku nádherná. Pre človeka je však toto obdobie namáhavé – prostredia sa zmocňuje energia váta – vzdušná, chladná, suchá, nestála, ktorá so sebou prináša nedostatočnosť, zmätočnosť a úzkosť. Ako v každé ročné obdobie, aj tu najlepšie pomôže, keď dané obdobie so všetkými jeho vlastnosťami prijmeme a nebudeme sa prírode strániť. Počas nášho pobytu si teda jeden deň doprajeme krásny pomalý výlet do hôr a pokocháme sa tou krásou, ktorú tu máme. K tomu si nalejeme horúci ajurvédsky čajík a všetky úzkosti v ňom rozpustíme.

Maly Rozsutec Jogo 01.jpg IMG_20161117_140921.jpg

Ďalším skvelým spôsobom, ako uzemniť nestálosť a vzdušnosť energie váta, je vhodne zostavená jóga, relaxácie a meditácie, ktorých vám počas pobytu ponúkneme neúrekom.

Špeciálne miesto bude mať restoratívna a yin joga, ktorá má v tomto období vďaka svojim utišujúcim a regeneračným vlastnostiam na nervovú sústavu výsostné postavenie.

6a010536dcacac970b014e5f7012bb970c  joga studio zazriva

prenajom priestorov  restorative-yoga-workshop-photos-515129

Už teraz sa vám môžu zbiehať slinky na našu vegetariánsku farebnú polpenziu, ktorá bude v zime zostavená tak, aby pacifikovala energiu váta v našom trávení (nadúvanie, kŕče, zápchy) a dobila silou našu nervovú sústavu. Každé ráno pre vás pečieme domáci kváskový chlebík, vianočky a iné kváskové dobroty z múk vyberaných podľa sezónnych ajurvédskych zásad. Väčšina mliečnych výrobkov, ktoré používame je v bio kvalite a vajíčka z voľného výbehu. Večeru podávame formou teplého bufetu o niekoľkých chodoch. A ak by ani to nestačilo, pre istotu nervovú sústavu podporíme aj ajurvédskymi bylinkami, ktorými vždy začneme deň.

DSC_0554  26232167_786981298155973_6531236477778220120_o    jarny ajurvedsky jedalnicek  mrkvovy kolac.jpg

No a na ohriatie vám pripravíme vyhriatu záhradnú fínsku saunu s bylinkovými nálevmi a jedinečným ochladzovaním sa v snehu a záhradnej kadi.

kada  Ayurvedic-Shirodhara

tratak  winterOrava02.jpg  ochladzovanie po saune  Sauna koliba u Jogosika.jpg

V balíčku za 200 eur / os na vás čaká:

– 3x ubytovanie v dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou (príplatok za samostatnú izbu, ak nechcete zdieľať izbu s niekým cudzím, je 50eur)
– 3x vegetariánska polpenzia, 2x ľahký polievkový obed
– 3x ranný prídel zimných ajurvédskych byliniek na podporu trávenia
– 3x jemná hatha joga
– 1x yin-joga
– fínska sauna s bylinkovým nálevom – 60min v súkromnej saune
– 1x ajurvédska masáž tváre a hlavy
– 2x vedená meditácia alebo relaxácia
– poldenný výlet do prírody s dopravou a horúcim ajurvédskym čajom

COVID-19 OPATRENIA: Vzhľadom na aktuálnu situáciu prispôsobujeme náš pobyt a chceme vás informovať, že pobyt SA USKUTOČNÍ za dodržania nasledovných podmienok:

  • Cvičiť sa môže bez rúška no v malej skupinke.
  • Našu chutnú polpenziu si naberiete u nás v jedálni, kde sa ako vždy podáva formou teplého bufetu a vezmete si ju skonzumovať na izbu. Na našich silent pobytoch sa aj tak pri jedle nerozpráva.
  • Nemajte strach rezervovať si pobyt. V prípade sprísnenia nariadení, ktoré by nám znemožnili pobyt uskutočniť vám bude CELÁ ZÁLOHA VRÁTENÁ. 
  • Mimo cvičenia, relaxácie, work-shopu a masáže sa v spoločných priestoroch smie pohybovať len v rúšku

AKTUÁLNE TERMÍNY

aktualizácia december 2020

14. 01. – 17. 01. 2020 10 miest

Termíny si, prosím, rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk.

Kompletnú ponuku našich pobytov nájdete aj tu>>.

Tešíme sa na vás v lone zimnej prírody 🙂

17121456_10212174785030067_1314929711_o