Zimné stíšenie – intenzívny jogovo-relaxačný pobyt

  
  05. - 08. 1. 2023 - 4 dni / 3 noci

sunny grun

Zostavili sme pre vás pobyt, o ktorom ako aktívni športovci sami už dlho snívame – pobyt, počas ktorého pôjdeme s uvoľnením naozaj do hĺbky a nakopneme regeneráciu až na bunkovej úrovni. Pobyt, počas ktorého spojíme naše poznatky z jógy, meditáčných cvičení, fyzioterapie, silent retreatov a výživy za účelom čo najefektívnejšieho utlmenia rozdrásanej nervovej sústavy.

V balíčku za 270 eur / os na vás čaká:

– 3x ubytovanie v 2-lôž. izbe s kúpeľňou
– 3x vege polpenzia, 1x polievkový obed
– 3x ranný ajurvédsky čaj pred cvičením
– 3x ranná hatha jóga
– 1x yin-joga
– 1x vinyasa jóga
– 50min súkromná fínska sauna
– 1x relaxácia s tibetskými miskami
– 1x meditačná očista očí trátaka
– poldenný výlet do prírody 
– 20% zľava na masáž z našej ponuky
– možnosť doobjednať si balíček "jala neti" alebo "abhyanga" na všetky 3 rána 

Príroda v Malej Fatre sa v zimných mesiacoch mení na krajinu z rozprávky o ľadovom kráľovstve. Je v skutku nádherná. Pre človeka je však toto obdobie namáhavé – prostredia sa zmocňuje energia váta – vzdušná, chladná, suchá, nestála, ktorá so sebou prináša nedostatočnosť, zmätočnosť a úzkosť. Ako v každé ročné obdobie, aj tu najlepšie pomôže, keď dané obdobie so všetkými jeho vlastnosťami príjmeme a nebudeme sa prírode strániť. Počas nášho pobytu si teda jeden deň doprajeme krásny výlet do hôr a pokocháme sa tou krásou, ktorú tu máme. K tomu si nalejeme horúci ajurvédsky čajík a všetky úzkosti v ňom rozpustíme.

Ďalším skvelým spôsobom, ako uzemniť nestálosť a vzdušnosť energie váta, je vhodne zostavená jóga, pranayama, relaxácie a meditácie, ktorých vám počas pobytu ponúkneme neúrekom.

Špeciálne miesto bude mať restoratívna yin joga, ktorá má v tomto období vďaka svojim utišujúcim a regeneračným vlastnostiam na nervovú sústavu výsostné postavenie. z ajurvédskych praktík si vyskúšate meditáciu na sviečku – tzv. očistný rituál Trátaka.

Už teraz sa vám môžu zbiehať slinky na našu vegetariánsku farebnú polpenziu, ktorá bude v zime zostavená tak, aby pacifikovala energiu váta v našom trávení (nadúvanie, kŕče, zápchy) a dobila silou našu nervovú sústavu. Každé ráno pre vás pečieme domáci kváskový chlebík, vianočky a iné kváskové dobroty z múk vyberaných podľa sezónnych ajurvédskych zásad. K tomu si vždy vyberáte jednu z dvoch zdravých alternatív raňajok – slanú či sladkú. Vieme zohľadniť akékoľvek diétne obmedzenia, ak nás na ne upozorníte pri rezervácii. Väčšina mliečnych výrobkov, ktoré používame, sú v bio kvalite a vajíčka z voľného výbehu. Popoludní sa môžte zahriať pri horúcom másala čaji, kurkuma-latté a iných sezónnych dobrotách. Večeru podávame formou teplého bufetu o niekoľkých chodoch. A ak by ani to nestačilo na vyhnanie amy z tela, pre istotu nervovú sústavu podporíme aj ajurvédskymi bylinkami, ktorými vždy začneme deň.

V januári už väčšinou našu prírodu zdobí sneh, takže túrička, na ktorú sa k nám môžte pridať, bude už rozprávkovo ľadová. Po návrate vám pripravíme vyhriatu záhradnú fínsku saunu s bylinkovými nálevmi a jedinečným ochladzovaním sa v našom potoku či snehu, ktorú budete mať v rámci tohto pobytu celú pre seba. Doobjednať si môžete jednu masážnu procedúru z našej ponuky s 20% zľavou.

Ďalej Vám ponúkame možnosť, doobjednať si:

 • za 10eur “jala neti” set – set na ajurvédsku očistu nosných a čelnýchdutín. V cene je zapožičanie keramickej konvičky, názorná inštruktáž k užívaniu a 3x ráno destilovaná voda s čiernou soľou na výplach. Za 10eur si môžete neti kanvičku odkúpiť.
 • za 12eur “abhyanga” set – set na ajurvédsku automasáž horúcim olejom. V cene je olej na 3 láskavé rána na pobyte, zapožičanie 2 esenciálnych aromatických olejčekov a inštrukcie k prevedeniu.
  
  Aktuálne termíny / obsadenosť (aktualizácia január 2022)

  5. - 8. 1. 2023 - 2 miesta voľné / z 13

  Príplatok za samostatnú izbu, ak prichádzate sami a nechcete/nie je možné zdieľať dvojku s inou cudzou osobou rovnakého pohlavia, ktorá tiež prichádza sama, je 120eur. 
  Termíny si, prosím, rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk
  Kompletnú ponuku našich pobytov nájdete aj tu>>.
  Naše pobyty začínajú v popoludňajších hodinách. Presný program pobytu sa definuje až po upresnení počtu účastníkov a obdržíte ho po registrácii cca týždeň pred pobytom.

  Pri rezervácii sa platí záloha vo výške 50% z ceny pobytu. 
  Pri rezervácii nám môžte rovno poslať svoje údaje na faktúru - aspoň meno a adresu. 
  V prípade zrušenia alebo presunutia pobytu zo strany organizátora alebo z dôvodu vyššej moci (napr. covid nariadenia), bude záloha účastníkom vrátená v plnej výške. 
  Na naše pobyty sa nedá uplatniť rekreačný poukaz!!!