Zimné stíšenie – intenzívny jógovo-meditačný pobyt

4 dni –  25. – 28. 03. 2021

sunny grun

Zostavili sme pre vás pobyt, o ktorom ako aktívni športovci sami už dlho snívame – pobyt, počas ktorého pôjdeme s uvoľnením naozaj do hĺbky a nakopneme regeneráciu až na bunkovej úrovni. Pobyt, počas ktorého spojíme naše poznatky z jógy, meditáčných cvičení, fyzioterapie, silent retreatov a výživy za účelom čo najefektívnejšieho utlmenia rozdrásanej nervovej sústavy.

nasa vizia

Zaujímavosťou bude, že sa väčšina pobytu uskutoční v tichu – aby sa človek dokázal hlbšie spojiť so svojimi pocitmi a svojim skutočným ja – proste aby konečne mal čas len na seba. Za týmto účelom vás aj ubytujeme výlučne po jednom /po dvoch len na vaše požiadanie, napr. keď ide o pár, kamarátov či príbuzných/. Príplatok za samostatnú izbu je už zohľadnený v cene pobytu. Na rozdiel od striktných silent retreatov, kde je rozprávať skutočne zakázané od začiatku do konca, však bude tento čas ticha prerušený jedným dňom, kedy z ticha na chvíľku budeme môcť odísť, takže je vhodný aj pre úplných “ticho-začiatočníkov”.

pranayama

Príroda v Malej Fatre sa v zimných mesiacoch mení na krajinu z rozprávky o ľadovom kráľovstve. Je v skutku nádherná. Pre človeka je však toto obdobie namáhavé – prostredia sa zmocňuje energia váta – vzdušná, chladná, suchá, nestála, ktorá so sebou prináša nedostatočnosť, zmätočnosť a úzkosť. Ako v každé ročné obdobie, aj tu najlepšie pomôže, keď dané obdobie so všetkými jeho vlastnosťami príjmeme a nebudeme sa prírode strániť. Počas nášho pobytu si teda jeden deň doprajeme krásny výlet do hôr a pokocháme sa tou krásou, ktorú tu máme. K tomu si nalejeme horúci ajurvédsky čajík a všetky úzkosti v ňom rozpustíme.

Maly Rozsutec Jogo 01.jpg IMG_20161117_140921.jpg

Ďalším skvelým spôsobom, ako uzemniť nestálosť a vzdušnosť energie váta, je vhodne zostavená jóga, relaxácie a meditácie, ktorých vám počas pobytu ponúkneme neúrekom.

Špeciálne miesto bude mať restoratívna a yin joga, ktorá má v tomto období vďaka svojim utišujúcim a regeneračným vlastnostiam na nervovú sústavu výsostné postavenie.

6a010536dcacac970b014e5f7012bb970c  joga studio zazriva

prenajom priestorov  restorative-yoga-workshop-photos-515129

Už teraz sa vám môžu zbiehať slinky na našu vegetariánsku farebnú polpenziu, ktorá bude v zime zostavená tak, aby pacifikovala energiu váta v našom trávení (nadúvanie, kŕče, zápchy) a dobila silou našu nervovú sústavu. Každé ráno pre vás pečieme domáci kváskový chlebík, vianočky a iné kváskové dobroty z múk vyberaných podľa sezónnych ajurvédskych zásad. K tomu si vždy vyberáte jednu z dvoch zdravých alternatív raňajok – slanú či sladkú. Vieme zohľadniť akékoľvek diétne obmedzenia, ak nás na ne upozorníte pri rezervácii. Väčšina mliečnych výrobkov, ktoré používame, sú v bio kvalite a vajíčka z voľného výbehu. Popoludní sa môžte zahriať pri horúcom másala čaji, kurkuma-latté a iných sezónnych dobrotách. Večeru podávame formou teplého bufetu o niekoľkých chodoch. A ak by ani to nestačilo na vyhnanie amy z tela, pre istotu nervovú sústavu podporíme aj ajurvédskymi bylinkami, ktorými vždy začneme deň.

DSC_0554 chai_masala_koliba u jogosika    jarny ajurvedsky jedalnicek triphala

Pripravíme vám vyhriatu záhradnú fínsku saunu s bylinkovými nálevmi a jedinečným ochladzovaním sa v snehu, ktorú budete mať v rámci tohto pobytu celú pre seba.

kada

tratak  winterOrava02.jpg  ochladzovanie po saune  Sauna koliba u Jogosika.jpg

V balíčku za 200 eur / os na vás čaká:

– 3x ubytovanie v súkromnej izbe s vlastnou kúpeľňou
– 3x vegetariánska polpenzia, 1x ľahký polievkový obed
– 3x ranný prídel zimných ajurvédskych byliniek na podporu trávenia
– 3x hatha jóga
– 1x yin-joga
– 1x vinyasa jóga
– fínska sauna s bylinkovým nálevom – 60min v súkromnej sauny
– 1x vedená meditácia a 1x relaxácia
– poldenný výlet do prírody s dopravou a horúcim ajurvédskym čajom

COVID-19 OPATRENIA: Vzhľadom na aktuálnu situáciu prispôsobujeme náš pobyt a chceme vás informovať, že pobyt SA USKUTOČNÍ za dodržania nasledovných podmienok:

  • Cvičí sa bez rúška no v malej skupinke.
  • Našu chutnú polpenziu si naberiete u nás v jedálni, kde sa ako vždy podáva formou teplého bufetu a vezmete si ju skonzumovať na izbu. Na našich silent pobytoch sa aj tak pri jedle nerozpráva.
  • Nemajte strach rezervovať si pobyt. V prípade sprísnenia nariadení, ktoré by nám znemožnili pobyt uskutočniť vám bude CELÁ ZÁLOHA VRÁTENÁ. 
  • Mimo cvičenia a meditácií sa v spoločných priestoroch smie pohybovať len v rúšku

AKTUÁLNE TERMÍNY

aktualizácia február 2021

25. – 28. 03. 2021 8 voľných miest / z 8

Termíny si, prosím, rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk.

Kompletnú ponuku našich pobytov nájdete aj tu>>.

Tešíme sa na vás v lone zimnej prírody 🙂

17121456_10212174785030067_1314929711_o