Bežecký tréningový kemp pod Rozsutcom

3-dni (začíname v piatok doobeda)

 

Potrebuješ trochu nakopnúť kondičku či modjo, naučiť sa správnu techniku trailového behu, navždy poraziť bežecké zranenia, alebo sa len túžiš bezstarostne hýbať v nádhernej prírode a spoznať pritom ľudí s rovnakou vášňou? Pridaj sa na náš bežecký tréningový kemp na úpätí (a možno aj vrchole) Malého Rozsutca.

saalbach-trailrunning-4

Ako bude tréningový kemp prebiehať?

Pobeháme lesy, lúky, trailíky pod hlavným hrebeňom Malej Fatry, pozrieme sa na správnu techniku, dýchanie, vyskúšame si bežeckú jogu a kondičný tréning, hĺbkový strečing a uvoľnenie svalstva s black-roll pomôckami, dáš si masáž aj saunu a pritom si ťa budeme kŕmiť vyberanými vegetariánskymi dobrôtkami, ktoré nám zostaví náš Janko – športový výživový poradca – tak, aby sme čo najviac podporili tvoju regeneráciu a pripravili ťa na ďalší aktívny deň. Pozrieme sa na to, ako predchádzať základným výživovým chybám či zraneniam.

Ak sa chceš dozvedieť viac o jóge, ktorú si u nás zacvičíš, alebo našej mňamkóznej strave, pozri a čítaj napríklad v tomto texte >>

 

1.deň – piatok:

Prvý deň - technika trailového behu

Prvý deň sa zoznámime nielen medzi sebou, ale aj so základmi správneho trailového behu. Vysvetlíme si správnu techniku, dýchanie, vyskúšame si výbehy a zbehy na vytrvalosť aj na rýchlosť. Ukážeme si, ako si môžete svoj tréning vyboostovať intervalovými jednotkami. Komu sa bude máliť, vezmeme ho prebehnúť sa menšie kolečko po Zázrivskom chotári, na ostatných už tradične bude čakať domáci proteínový koláčik, bylinkové čajíky na rgeneráciu, sauna, lenivé hojdacie siete pri žblnkote potôčika no a samozrejme šikovné ručičky pani masérky 😉

 

2. deň – sobota:

májový bežecký kemp

Takto sa mala jedna z našich dvoch skupín v druhý deň na bežeckom pobyte v máji 2018. 12km a asi 300výškových metrov lesmi a lúkami s nádhernými výhľadmi až k rodisku Juraja Jánošíka a potom zbeh do Terchovej na jarmok a skvelú kávičku. Nádherný a pestrý deň zakončený saunou, masážou a gitarkami  😉

Druhý deň - Pokročilá skupinka

Pokročilá skupina zobrala útokom Púpov a krásnymi trailíkmi zabehli okolo 20 km kol dokola tohto majestátneho kopca. Komu sa máli, toho Janko nakoniec ešte rád zavedie na jeho tajomný vrchol.

 

3.deň – nedeľa:

Tretí deň na bežeckom pobyte

Posledný – tretí – deň na našom pobyte je oslavou všetkého, čo sme sa naučili a prírody, ktorú sme za dva dni spoznali. Ak počasie dovolí, pobyt už tradične doslova korunujeme behom po hlavnom hrebeni Malej Fatry – Od Krivána až po Poludňový grúň. Tento výbeh začíname rýchlovýšľapom z Vrátnej na Kriváň, čo parametrami zodpovedá vertikálnemu kilometru. Tak čo, trúfate si zmerať čas so svetovou špičkou, ktorá tieto parametre dáva hlboko pod hodinu?? Kto sa už na tretí deň necíti na takéto prevýšenia, môže sa na hrebeň vyviezť lanovkou a užiť si len prebeh veľmi príjemným hrebienkom.

 

Kto sa o vás bude starať?

Aďa a Janko – sme dvaja milovníci hôr, pohybu a zdravého jedla, ktorí sa rozhodli svoje hobby pretaviť do práce a presťahovali seba a svoje kurzy do malebnej 100-ročnej dreveničky v Zázrivej. Ako ultrabežci sa “špecializujeme” na trailový beh, teda prírodný nespevnený terén a dlhé krásne bežecké okruhy. Obaja sme joga inštruktori, Janko je navyše športový výživový poradca a Aďa, bežecká trénerka, sa ďalej vzdeláva v oblasti fyzioterapie a ajurvédy. Počas našich víkendových pobytov sa snažíme, celé naše know-how namixovať do čo najkrajšieho športovo-prírodného zážitku.

Jogošíci

Aďa a Janko Jogošíci

 

Čím sú naše bežecké pobyty iné?

Naučíme ťa pristupovať k svojmu tréningu čo najprirodzenejšie, najekologickejšie a najzdravšie a tým dosiahnuť dlhodobo udržateľné a zdravé výsledky. Pretože veríme tomu, že tak, ako neexistuje univerzálne telo, tak neexistuje ani univerzálny tréning, ťa naučíme spoznať jedinečnosť svojho tela a mysle a nastaviť si tréning na tvoje špecifické potreby. Pod heslom “Menej je niekedy viac” zohľadňujeme bohaté poznatky z ajurvédy a fyzioterapie a vedieme ľudí nielen k rýchlopečeným výsledkom, ale k zdravému a šťastnému telu aj duchu.

Naše krásne trailíky

Naše krásne trailíky

Pre koho je pobyt určený?

Naše pobyty sú určené všetkým, ktorí sú schopní v pohodovom tempe zabehnúť 10km bez pauzy a majú už trochu skúsenosť aj s kopcami. Rovnako sú určené pre pokročilých bežcov, ktorých dvojciferné čísla kilometrov nijak nezaskočia a ktorí by si u nás radi posunuli ešte ďalej. Pri samotných behoch sa delíme do dvoch výkonnostných skupín, takže si prídu na svoje mierne pokročilí aj riadne horské rakety 🙂 Upozorňujeme, že dĺžky a charakter trás, ktoré vyberáme, nie sú prispôsobené úplným začiatočníkom. Napriek tomu sú však u nás začiatočníci vítaní, ak majú chuť, dozvedieť sa hodnotné informácie a rady, zacvičiť si jógu, dobre sa najesť a zregenerovať sa v saune či na masáži. Bežecké jednotky si však budú musieť absolvovať vo vlastne réžii.

03done.jpg

V cene 140 eur /os bez DPH je zahrnuté:
2x ubytovanie na dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou* Zľava 50% v prípade záujmu o ubytovanie zo štvrtka na piatok.

1x vegetariánska polpenzia
1x vegetariánska plná penzia s prihliadnutím na nutričné hodnoty potrebné pre správnu regeneráciu. Strava spojená s krátkou prednáškou nutričného športového poradcu.
2-3x skupinový trailový beh o dĺžke: skupina pomalšia 9-14km, skupina rýchlejšia 12-22km. Do skupín sa zadelíte sami podľa vlastného uváženia kondície.
1,5 hod prednáška – základy princípov tréningu a športovej výživy v  spojení s ajurvédou
1x bežecká joga
1x tréning hlbokého strečingu záujmových partií – predchádzanie najčastnejším bežeckým zraneniam.
1x hĺbkový strečing a automasáž s pomôckami (Blackroll)
1x kondičný tréning (v prípade zlého počasia. Ak bude počasie fajn, odpadá)
1x 30min masáž profesionálnou masérkou, ktorá príde k nám do koliby
1x 75min v záhradnej fínskej saune

*príplatok za samostatnú izbu 60eur

 

AKTUÁLNE TERMÍNY

aktualizácia 25.03.2019

26. – 28. 04. 2019 – mierne pokročilí až pokročilí bežci– voľných 6 miest 

07. – 09. 06. 2019 – začiatočníci až mierne pokročilí bežcivoľných 8 miest 

 

Termíny si, prosím, rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk.

krásne Zázrivské trailíky

Tešíme sa na teba na našich krásnych Zázrivských trailíkoch

 

Kompletnú ponuku našich pobytov nájdete aj tu>>.