Ajurvédsky pobyt s jógou

Ajurvéda je 4000 rokov starý ucelený systém prírodnej medicíny, ktorého základom je návrat jedinca k prírode. v dnešnom uponáhľanom svete sme tento kontakt úplne pretrhli, čo má za následok mnohé ochorenia fyzického i psychického charakteru a celkovo menej spokojný a šťastný život jedinca. Ajurvéda je v dnešnej dobe skvelou pomôckou, ako sa postupne, na základe zopár jednoduchých, lacných, ale veľmi účinných opatrení vrátiť naspäť k šťastnému, zdravému a dlhovekému životu.

Na začiatok je potrebné, aby jedinec rozpoznanal svoj organizmus ako súčasti prírody, ako špecifickú energiu, ako jedinečný celok určitých do vienka daných vlastností, na základe ktorých má v prírode svoje špecifické miesto a z ktorých sa odvíjajú jeho reťazce správania, vzťahov, rozhodnutia, preferencie a fyzické či duševné rozpoloženie a z nich prameniace choroby a problémy.

Na začiatok nášho pobytu sa v prednáške zoznámime s troma základnými energiami, ktoré vládnu svetom, ich kombináciami a pokúsime sa v týchto energiách nájsť naše špecifické postavenie aj za pomoci tzv. “dósha testu”. Vysvetlíme si, ako sa na základe tohto jedinečného energetického mixu v každom z nás vieme zariadiť z hľadiska ročných období, aktivít i regenerácie, princípov stravovania i liečivých byliniek. Ako prípravu na váš pobyt a aby ste mali predstavu, o čom sa budeme rozprávať, môžete sa začítať do nášho blogu, kde nájdete zopár článkov aj na ajurvédsku tematiku.

doshas

ajurveda

Svoju špecifickú dóshu si následne môžete overiť aj pulzovou diagnostikou u skvelej dlhoročnej ajurvédskej terapeutky Janky z Ajurvéda Žilina, s ktorou na našich pobytoch spolupracujeme a ktorá vám v sobotu a v nedeľu doobeda dá jedinečnú ajurvédsku olejovú masáž hlavy a tváre priamo u nás v kolibe.

Keďže veľká časť zdravého životného štýlu, ktorý nás učí ajurvéda, sa týka denného režimu, bude ten váš počas víkendu u nás nastavený presne podľa hlavných ajurvédskych zásad. Pripravte sa preto na skoršie vstávanie, pohyb ešte pred raňajkami a takisto aj skoršiu večierku. Každé ráno začnete chvíľkou pre seba – abhyangou -ajurvédskou automasážou teplými olejmi namiešanými pre vás podľa ročného obdobia do krásnych sadičiek.

Ayurvedic-Shirodhara.jpg  sada ajurvedskych olejov abhyanga.jpg

 

Dôležitou súčasťou ajurvédskeho učenia je aj správne, dostatočne a vedomo sa hýbať a následne správne relaxovať. Preto každý deň otvoríme dynamickou jogou a ukončíme meditačno relaxačnými cvičeniami.

joga studio zazriva  6a010536dcacac970b014e5f7012bb970cIMG_20180606_131016  singing-bowls-meditation

Už teraz sa vám môžu zbiehať slinky na našu vegetariánsku farebnú polpenziu, ktorej gro tvoria sezónne lokálne potraviny, čiastočne dopestované aj v našej záhradke, s láskou pripravené podľa zásad ajurvédskej kuchyne. Každé ráno pre vás pečieme domáci kváskový chlebík z múk vyberaných podľa sezónnych ajurvédskych zásad. Pomedzi polpenziu vám dáme ochutnať ajurvédske špecialitky, ako napr. korenistý másala čaj či čajík zo sladkého drievka, alebo blahodárnej ukľudňujúcej aswagandhy.

chai_masala_koliba u jogosika.jpg  ajurvedske bylinky.jpg

Väčšina mliečnych výrobkov, ktoré používame je v bio kvalite a vajíčka z voľného výbehu. Večeru podávame formou teplého bufetu o niekoľkých chodoch. Ak budete mať šťastie, bude aj koláčik 😉

ranajky

kuchyna.jpg  mrkvovy kolac.jpg

Počas dňa máme pre vás vyhriatu parádnu záhradnú fínsku saunu s bylinkovými nálevmi a jedinečným ochladzovaním sa v potôčiku. Alebo využite čas medzi raňajkami a večerou na výlet do krásnej okolitej prírody.

wellness jogosik  denny rezim

Sauna koliba u Jogosika.jpg

 

V balíčku za 140eur / os na vás čaká:

– 2x ubytovanie v dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou (príplatok za samostatnú izbu, ak prichádzate sami a nechcete zdieľať izbu s niekým cudzím, je 60eur)
– 2x vegetariánska polpenzia podľa aktuálnych ajurvédskych sezónnych princípov
– 1x 30 min. ajurvédska masáž od ajurvédskej terapeutky 
– 2x ranná joga
– 1x vedená meditácia
– 1x vedená relaxácia
– 1x ajurvédsky dósha test a jeho vyhodnotenie
– pulzová diagnostika ajurvédskou terapeutkou
– 2x prednáška k základom ajurvédy
– 1x masáž abhyanga – ajurvédsky ranný olejový rituál
– 75 min. fínska sauna
– Bylinkové a ajurvédske čaje neobmedzene počas celého pobytu

koliba u jogosika ajurvedsky pobyt  prenajom priestorov

AKTUÁLNE TERMÍNY 2019

aktualizácia august 2019 

1. – 3. 3. 2019 – plný  

25. – 27. 10. 2019 – voľné 2 miesta  na zdieľanej ženskej 3-ke

15. – 17. 11. 2019 – voľné 2 miesta 

Termíny si, prosím, rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk.

Kompletnú ponuku našich pobytov nájdete aj tu>>.