Ajurvédsky pobyt s jógou Basic

Ajurvéda je 4000 rokov starý ucelený systém prírodnej medicíny, ktorého základom je návrat jedinca k prírode. v dnešnom uponáhľanom svete sme tento kontakt úplne pretrhli, čo má za následok mnohé ochorenia fyzického i psychického charakteru a celkovo menej spokojný a šťastný život jedinca. Ajurvéda je v dnešnej dobe skvelou pomôckou, ako sa postupne, na základe zopár jednoduchých, lacných, ale veľmi účinných opatrení vrátiť naspäť k šťastnému, zdravému a dlhovekému životu.

Na začiatok je potrebné, aby jedinec rozpoznanal svoj organizmus ako súčasti prírody, ako špecifickú energiu, ako jedinečný celok určitých do vienka daných vlastností, na základe ktorých má v prírode svoje špecifické miesto a z ktorých sa odvíjajú jeho reťazce správania, vzťahov, rozhodnutia, preferencie a fyzické či duševné rozpoloženie a z nich prameniace choroby a problémy.

Na začiatok nášho pobytu sa v prednáške zoznámime s troma základnými energiami, ktoré vládnu svetom, ich kombináciami a pokúsime sa v týchto energiách nájsť naše špecifické postavenie aj za pomoci tzv. “dósha testu”. Vysvetlíme si, ako sa na základe tohto jedinečného energetického mixu v každom z nás vieme zariadiť z hľadiska ročných období, aktivít i regenerácie, princípov stravovania i liečivých byliniek. Ako prípravu na váš pobyt a aby ste mali predstavu, o čom sa budeme rozprávať, môžete sa začítať do nášho blogu, kde nájdete zopár článkov aj na ajurvédsku tematiku.

doshas

ajurveda

Svoju špecifickú dóshu si následne môžete overiť aj pulzovou diagnostikou u skvelej dlhoročnej ajurvédskej terapeutky Janky z Ajurvéda Žilina, s ktorou na našich pobytoch spolupracujeme a ktorá vám v sobotu a v nedeľu doobeda dá jedinečnú ajurvédsku olejovú masáž hlavy a tváre priamo u nás v kolibe.

Keďže veľká časť zdravého životného štýlu, ktorý nás učí ajurvéda, sa týka denného režimu, bude ten váš počas víkendu u nás nastavený presne podľa hlavných ajurvédskych zásad. Pripravte sa preto na skoršie vstávanie, pohyb ešte pred raňajkami a takisto aj skoršiu večierku. Každé ráno začnete chvíľkou pre seba – abhyangou -ajurvédskou automasážou teplými olejmi namiešanými pre vás podľa ročného obdobia do krásnych sadičiek.

Ayurvedic-Shirodhara.jpg  sada ajurvedskych olejov abhyanga.jpg

 

Dôležitou súčasťou ajurvédskeho učenia je aj správne, dostatočne a vedomo sa hýbať a následne správne relaxovať. Preto každý deň otvoríme dynamickou jogou a ukončíme meditačno relaxačnými cvičeniami.

joga studio zazriva  6a010536dcacac970b014e5f7012bb970cIMG_20180606_131016  singing-bowls-meditation

Už teraz sa vám môžu zbiehať slinky na našu vegetariánsku farebnú polpenziu, ktorej gro tvoria sezónne lokálne potraviny, čiastočne dopestované aj v našej záhradke, s láskou pripravené podľa zásad ajurvédskej kuchyne. A síce to k tradičným ajurvédskym raňajkám nepatrí, v nedeľu ráno pre vás pečieme domáci kváskový chlebík z múk vyberaných podľa sezónnych ajurvédskych zásad, aby ste ho aj vy mali tú možnosť ochutnať. Pomedzi polpenziu vám dáme ochutnať ajurvédske špecialitky, ako napr. korenistý másala čaj či čajík zo sladkého drievka, alebo blahodárnej ukľudňujúcej aswagandhy.

chai_masala_koliba u jogosika.jpg  ajurvedske bylinky.jpg

Väčšina mliečnych výrobkov, ktoré používame je v bio kvalite a vajíčka z voľného výbehu. Večeru podávame formou teplého bufetu o niekoľkých chodoch. Ak budete mať šťastie, bude aj koláčik 😉

ranajky

kuchyna.jpg  jarny ajurvedsky jedalnicek

Počas dňa máme pre vás vyhriatu parádnu záhradnú fínsku saunu s bylinkovými nálevmi a jedinečným ochladzovaním sa v potôčiku. Alebo využite čas medzi raňajkami a večerou na výlet do krásnej okolitej prírody.

wellness jogosik  denny rezim

Sauna koliba u Jogosika.jpg

 

V balíčku za 150 eur / os na vás čaká:

– 2x ubytovanie v dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou (príplatok za samostatnú izbu, ak prichádzate sami a nechcete zdieľať izbu s niekým cudzím, je 80eur)
– 2x vegetariánska polpenzia podľa aktuálnych ajurvédskych sezónnych princípov
– 1x 30 min. ajurvédska masáž od ajurvédskej terapeutky 
– 2x ranná joga
– 1x vedená meditácia
– 1x vedená relaxácia
– 1x ajurvédsky dósha test a jeho vyhodnotenie
– pulzová diagnostika ajurvédskou terapeutkou
– 2x prednáška k základom ajurvédy
– 1x masáž abhyanga – ajurvédsky ranný olejový rituál
– 75 min. fínska sauna

 

koliba u jogosika ajurvedsky pobyt  prenajom priestorov

AKTUÁLNE TERMÍNY 2020

aktualizácia júl 2020

07. – 09. 02. 2020 plný

14. – 16. 08. 2020 plný – radi si Vás napíšeme ako náhradníkov

Termíny si, prosím, rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk.

Kompletnú ponuku našich pobytov nájdete aj tu>>.